Dažviet Vidzemē gaisa temperatūra pazeminājusies līdz +2 grādiem

Agrā ceturtdienas rītā vietām Cēsu pusē gaisa temperatūra pazeminājusies līdz +2 grādiem, un tā ir zemākā temperatūra valstī kopš maija, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Valsts lielākajā daļā gaiss atdzisis līdz +4..+8 grādiem, bet daudzviet piekrastē, kā arī zem mākoņiem Zemgalē un Rīgas pusē gaisa temperatūra ir +8..+13 grādi.

Lielā valsts daļā debesis ir skaidras, bet no Rīgas līča nākoši mākoņi sagādā lietu vietām Zemgalē, Kurzemes austrumos un Jūrmalā. Lokāli iespējama arī krusa un pērkons.

Vējš galvenokārt lēni pūš no ziemeļiem, ziemeļrietumiem, Ventspils ostā tā ātrums brāzmās sasniedz 13 metrus sekundē.

Rīgā agrā rītā pārsvarā mākoņains laiks, brīžiem iespējams lietus, īpaši pilsētas rietumos. Pūš lēns mainīga virziena vējš. Gaisa temperatūra svārstās ap +10 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +12,7 grādiem Alūksnē līdz +19,6 grādiem Rucavā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 31.augustā bija +37..+38 grādi Spānijā, Krievijas dienvidos un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -3 grādi dažviet Skandināvijā, Somijā un Alpu kalnos.


Foto: Freepik