Dome piešķir finansējumu Liepājas Teātrim

Šodien Liepājas domes sēdē pilsētas budžeta grozījumu ietvaros Liepājas teātrim piešķirts finansējums aptuveni 250 tūkstošu eiro apmērā. To tērēs gan, lai atgrieztu iepriekš nenotikušo izrāžu biļetes skatītājiem, gan kapitālsabiedrības pamatdarbības nodrošināšanai līdz gada beigām.

Jau ziņots, ka kopējā neatprečoto biļešu summa ir 92 000 eiro, no kuriem teātris pēc finansiāli sekmīgā septembra perioda 48 000 jau ir atradis savā budžetā. Vēl no Liepājas domes papildus finansējuma 7000 eiro tiks tērēti saimnieciskajiem darbiem, bet pārējo summu novirzīs jauniestudējumiem, algām un citām lietām.

Herberts Laukšteins norāda, ka daļa iepriekš atlaisto darbinieku pieņemti atpakaļ, kas ir nepieciešams, lai teātris varētu funkcionēt, kā arī nevienam uzteikt darbu šobrīd nav plānots. Lai nodrošinātu teātra darbību, ir nepieciešams nedaudz vairāk kā 100 tūkstoši eiro mēnesī, tāpēc kapitālsabiedrības vadītājam vēl ir jautājumi par izdzīvošanu nākamajā gadā. Pilsētas vadība stāsta, ka joprojām regulāri seko līdzi situācijai teātrī un jau plāno nākamā gada budžetu. 

Atis Deksnis, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks (LRA): “Tradicionāli tie ir 1,3 miljoni, ko katru gadu pašvaldība atvēl Liepājas teātrim. Arī šobrīd nav īsti pamata mainīt summu – vai samazināt vai palielināt. Pie budžeta sastādīšanas mēs rēķināmies ar atbalstu Liepājas teātrim, taču kaut kas var mainīties sarunās ar Kultūras ministriju.”

Nākamās nedēļas laikā tiks izveidota darba grupa, kuras mērķis būs izvērtēt iespējamos Liepājas teātra juridiskās piederības un finansēšanas modeļus. Liepājas teātra vadība norāda, ka vēlētos kapitālsabiedrību likt valsts paspārnē. Pašvaldības un Kultūras ministrijas pozīcija nav tik viennozīmīga.Pēc Kultūras ministrijas teiktā, darba grupā piedalīsies Liepājas, Valmieras un Daugavpils profesionālo teātru vadība, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Finanšu un Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas pašvaldību savienība, Liepājas pašvaldība, kā arī Latvijas Teātra padome.