Dziesmu un deju svētku dalībnieki no Cēsu novada Rīgā ierodas ar svētku vilcienu

Daļa kolektīvu no Cēsu novada uz Dziesmu un deju svētku gājienu Rīgā vakar devās ar īpašu svētku vilcienu. Jau pa ceļam vagonos skanēja dziesmas un dažs arī ļāvās dejai.

Jau ap sešiem no rīta Cēsu stacijā sāka skanēt latvju ziņģes, pie sarūpētā svētku vilciena vagoniem pulcējās tautas tērpos saposušies ļaudis. Vilciens kā svētku transports izvēlēts, lai brauciens visiem kopā būtu lustīgāks, kā arī, lai raitāk organizētu jautājumus, kas saistīti ar kolektīvu transportēšanu. 

Dziesmu un deju svētku Cēsu novada koordinatore Zane Neimane stāsta: “Vilciena ideja pati pirmā, kā vispār braukt uz Rīgu, uz svētkiem. Pēc tam domas par transportu un mantām, ka tās ir daudz. Meklējot transportu un saskaroties ar visām problēmām, kas Latvijā ir pašlaik, nonācām pie variācijas: vilciens, autobusi, kravas busi…” 

Uz Dziesmu un deju svētku gājienu “Novadu dižošanās” ar svētku vilcienu pārsvarā devās koristi, bet dejotāji Rīgā jau bija sabraukuši ar autobusiem. Uzrunātie svētku dalībnieki atzina, ka ir patiesi saviļņoti, vienlaikus nedaudz satraukti pirms lielā notikuma. “Kopā būšana, lielais koncerts reizi pa pieciem gadiem kā skudriņas skrien pa muguru. Tas ir pierasts, tas – kā iet uz darbu, tā iet uz kori,” saka vīru kora “Cēsis” dalībnieks Jānis.

Brauciens svētku vilcienā izvērtās tiešām lustīgs, vagonos skanēja dziesmas, svētku dalībnieki viens otru cienāja ar līdzi paņemtajiem pīrāgiem, plašajās vilciena ejās pietika vietas arī dančiem. Rīgas stacijā svētku dalībniekus no Cēsu novada jau sagaidīja pūtēju orķestris “Cēsis”, lai kopīgi dotos uz galvaspilsētas centru un piedalītos Dziesmu un deju svētku gājienā.


Foto: Lauris Mihailovs; cesis.lv