Eiropas sporta nedēļa aicina pievērsties sportiskām aktivitātēm

Katrs piektais cilvēks Latvijā nesporto vispār. Lai mudinātu cilvēkus aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, tiek domāts par dažādiem motivatoriem. Viens no tiem - Eiropas sporta nedēļa, kurā sportiski pasākumi bez maksas norisinās teju katrā pašvaldībā.

Eiropas sporta nedēļa plašā spektrā, sākot ar dambreti un beidzot ar peldēšanu, aicina cilvēkus izkustēties un pievērsties aktīvajai atpūtai. Šogad centrālā pasākuma - BeActive pārgājiena - laikā entuziasti devās astoņu, piecpadsmit un divdesmitpiecu kilometru garās distancēs, kuras papildināja interaktīva spēle viedtālruņos.

Fiziska izkustēšanās ir viena no vienkāršākajām lietām, ko varam darīt, lai būtu veseli. Diemžēl katrs piektais Latvijā nesporto vispār. “Ir oficiālie statistikas rādītāji, ka tā nopietni sporto apmēram 10% no mums. Tā reti sporto aptuveni 70%. Nu, mums vajadzētu tā, lai mēs vismaz tās 3 reizes nedēļā, vismaz pa puststundiņai, nu, darītu to vismaz puse no Latvijas iedzīvotājiem. Tad mēs būsim jau tuvu ideālam stāvoklim,” stāsta Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einārs Fogelis.

Šīs sociālās kampaņas vienlaikus notiek vairāk nekā 40 Eiropas valstīs. Tās ietvaros cilvēki tiek aicināti, iedvesmoti, izglītoti un motivēti veidot ieradumu sportot visai turpmākajai dzīvei, jo sportot var jebkurš. Svarīgi - to darīt regulāri.