Gatavojas lielākajam festivālam Vidzemē

Neatņemama vasaras sastāvdaļa ir dažādi festivāli. Pirms aptuveni mēneša aizvadīts “Postivus” festivāls Rīgā, nesen arī “Summer sound” Liepājā, “Laba daba” Līgatnes pusē un citi, bet jau šajā nedēļas nogalē norisināsies lielākais festivāls Vidzemē – festivāls TINTE. Pie Valmieras Valmiermuižas pils parkā šodien vēl norisinās pēdējie gatavošanās darbi, lai jau rīt sagaidītu festivāla apmeklētājus. 

Festivālā TINTE skatītāju ovācijas baudīs pieredzējuši poproka mākslinieki, jaunās hiphopa zvaigznes un pazīstami Latvijas dīdžeji.  Uz skatuves kāps arī ukraiņu grupa “Kalush Orchestra”, pasākuma laikā būs iespēja iegādāties arī suvenīrus ar grupas un Ukrainas simboliku, iegūtos līdzekļus ziedojot kara plosītajai valstij. Mūzikas festivāla TINTE runasvīrs Andris Jurga stāsta: “Šis ir pirmais festivāls, kurā mums piedalās ārzemju viesi, iepriekšējos gados ir bijuši DJ no ārzemēm, bet šoreiz arī lielā grupa ir ārzemnieki, proti, ukraiņu “Kalush Orchestra”, kas pagājušajā gadā uzvarēja Eirovīzijas dziesmu konkursā.”

Festivāla organizatori šogad rūpīgi izstrādājuši skatuves plānu, kas ievērojami atšķirsies no iepriekšējiem gadiem. Galvenā skatuve būs bez jumta, tā ir pielāgota hiphopa mūzikas pionierim Gustavo, lai kaut nedaudz izdotos atkārtot priekšnesumus no viņa solokoncerta arēnā “Rīga”. Jurga: “Aiz muguras mūziķiem būs diezgan liels LED ekrāns, 10x5metri, kur tiks pārraidītas Gustavo taisītās vizualizācijas speciāli Arēnas koncertam, kas viņam bija pagājušajā gadā. Šo ekrānu varēs izmantot arī pārējie mākslinieki.”

Iepriekšējo reizi festivāls TINTE notika 2019. gada vasarā, pulcējot 5000 apmeklētāju. Ja apmeklētāju skaits šogad palielināsies, būšot jādomā par teritorijas paplašināšanos vai varbūt pat par teritorijas maiņu.