“Ģimenes skola” jau drīzumā ReTV

Kāpēc jaunajai ģimenei izvēlēties dzīvot Latvijā? Kur izvēlēties savu dzīvesvietu un cik aktuāls ir mājokļa pieejamības jautājums? Kādas ir finanšu atbalsta iespējas? Kāda ir pašvaldību politika iedzīvotāju piesaistei? Šie ir vien daļa no jautājumiem, uz kuriem atbildes meklēs Dace un Jānis Siliņi no Ogres, dodoties ciemos gan pie ģimenēm Latvijā, kā arī uzklausot ekspertu viedokļus ReTV jaunajā raidījumā “Ģimenes skola”, kas pirmoreiz ēterā būs skatāms jau 30. augustā.

Tiks apskatītas arī tēmas par vecāku bērnu labsajūtu un drošību. Dace un Jānis Siliņi: “Brīdī, kad kļuvām par vecākiem meitai Laimai, to jautājumu loks, kas kļuva arvien aktuālāki, paplašinājās. Piemēram, veselības aprūpe, bērnudārza pieejamība pašvaldībā, mājokļa jautājums, divi vai trīs bērni ģimenē. Tāpat, runājoties ar citām ģimenēm, nereti dzirdam sakām, ka citur jau esot krietni labāk, kā saka – zāle esot zaļāka. Bet vai tā patiešām ir? Raidījumā vēlamies paskatīties plašāk un analizēt Latvijas situāciju.”  

Pirmā raidījumā tēma ir demogrāfija. Medijos joprojām dzirdam par to, cik skaudra ir realitāte ar dzimstības rādītājiem. Bet vai politikas veidotāju dienaskārtībā šis ir tikpat aktuāls jautājums kā sabiedrībā? Jo, piemēram, SKDS veiktajā pētījumā “Iedzīvotāju uzskati par dzīves kvalitāti Latvijā 2070.gadā, nākotnes plānu un mērķu uzstādīšanu”, respondenti ar lielu pārsvaru kā vissatraucošāko faktu, domājot par Latviju pēc 50 gadiem, norādīja demogrāfijas jautājumus, t.sk. zemos dzimstības rādītājus un iedzīvotāju skaita samazināšanos.

Un tomēr ir labā ziņa, pēdējo gadu laikā Latvijā pieaug daudzbērnu ģimeņu skaits. Tāpēc arī raidījumā būs iespēja iepazīties ar daudzbērnu ģimenes no Cēsīm stāstu, kas pirms vairākiem gadiem Rīgas ikdienu nomainīja pret dzīvi laukos.

Raidījums “Ģimenes skola” no 30. augusta otrdienās plkst. 19.25 kanālā ReTV.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par raidījuma saturu atbild SIA "Red Dot Media"

#SIF_MAF2022