Gulbenē satraukti par lipīgākā Covid-19 paveida straujo izplatību

Gulbenes novadā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju saslimstība jau pārsniedz 1200. Tas rada bažas vietējo iedzīvotāju vidū, jo strauji izplatoties daudz lipīgākais paveids.

Nobažījušies par savu veselību, drošību šobrīd ir Gulbenes ielās satiktie vecāka gada gājuma ļaudis. Cilvēki atzīst, ka, uzzinot par jaunā celma vīrusa straujo izplatību, jāiegādājas viss nepieciešamais ilgākam laikam, lai uz veikalu būtu jāiet retāk.

Gulbeniešiem ir arī savs redzējums, kā angļu paveids varētu būt nonācis novadā un šeit izplatījies. Tiek pieminēts brīdis, kad attaisīja robežas – kādam atlidojuši bērni no ārzemēm, pēcāk skraidot pa veikaliem.

Tikmēr jaunāki cilvēki par vīrusa strauju izplatību Gulbenes pusē pagaidām izsakās piesardzīgi. Ir cilvēki, kas zina ģimenes, kurās viens cilvēks Covid-19 ir izslimojis, taču pārējie gan - nē. “Mēs to uztveram mierīgi. Tā pati gripa, vajag tikai vien laiku,” tiek bilsts.

Lai lemtu, kā rīkoties, lai ierobežotu lipīgākā paveida izplatību novadā, pašvaldība sasauca Civilās aizsardzības komitejas sēdi. Nolēma, ka pagastu pārvaldniekiem būs tiesības apsekot mājas, vai nenotiek pulcēšanās.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs saka: “Izdošu rīkojumu pagastu pārvaldniekiem kontrolēt iedzīvotāju pārvietošanos un drošības pasākumu ievērošanu, jo viņi vislabāk zina, vai pie mājas ir 5 vai 10 mašīnas - tad notiek tusiņš. Tas nebūtu šajā laikā pieļaujami. ”

Audzišs ReTV Ziņām arī uzsvēra, ņemot vērā situācijas nopietnību Gulbenes novadā un arī Balvu novadā, lai ierobežotu vīrusa izplatību, pašvaldības vēlētos saņemt plašākus ieteikumus no Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kā šādā situācijā rīkoties.

Gan Gulbenes, gan arī Balvu novada pašvaldības jau tuvākajā laikā gatavojas vērsties SPKC, lai novados veiktu iedzīvotāju masveida testēšanu. Tāpat pašvaldības turpinās darbu, lai iedzīvotājus preventīvi izglītotu par ierobežojumu ievērošanu. 


Foto: pixabay.com