Ikšķilē senioriem stāsta, kā mazināt traumu risku

Šodien pirmo reizi Ikšķiles Senioru skolā viesojās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, lai ar senioriem pārrunātu tiem neskaidros jautājumus. Direktore atzīst, ka piedalījusies vairākos pasākumos, taču tieši Senioru skolu auditorijas priekšā vēl nav uzstājusies. Ko seniori no pasākuma cer sagaidīt un kādas tēmas šobrīd ir aktuālas?

Ikšķiles Tautas namā rīts sācies ar rosību. Seniori izkustās, izslēdz telefonus un ieņem labākās vietas sarunai ar NMPD direktori Lieni Cipuli, kura arī ir ikšķiliete. Pasākuma tēma bija “Senioru traumatisms un profilakse”. Uzaicināt Lieni Cipuli un runāt par šo tēmu rosināja paši seniori. Cipule: “Ziņās regulāri rāda to, ka daudzi krīt, ir kaulu lūzumi. Varbūt arī paskaidrot, kāpēc tas tā veidojās, kāpēc tieši senioriem tie riski ir augstāki, ko var darīt, lai mazinātu šos riskus.”

Ikšķiles Senioru skolas dibinātāja Sanita Bertmane: “Mēs arī paši parasti aptaujājam gan seniorus, gan arī mūsu organizatoru vidē vācam, apkopojam idejas, kas ir tas būtiskākais, ko viņi paši vēlas gan par lektoriem, gan par temām. Tad arī šī bija viena no idejām, Liene atsaucās, un esam priecīgi šodien, ka varam īstenot šo lekciju.”

Interese par iespēju tikties ar NMPD direktori Lieni Cipuli bija liela – ieradās 54 seniori. Dažiem bija arī citi jautājumi, ko vēl gribētu ar novadnieci pārrunāt. Ikšķiles pilsētas iedzīvotāja Velga: “Es esmu lasījusi intervijas žurnālos ar viņu. Un es zinu, ka viņai patīk rozes audzēt. Tas būtu interesanti.”

NMPD direktore uzsver, ka iespēja tikties klātienē ar senioriem ir liels ieguvums. “Man ļoti svarīgi. Galvenais, lai viņi jautā, kas viņiem ir neskaidrs. Jo tas, kā mēs cenšamies stāstīt dažreiz par kaut kādiem jautājumiem, ne vienmēr seniori visu tik labi uztver. Tāpēc ir ļoti svarīga tiešā saikne, ka cilvēks var pajautāt, es tieši varu atbildēt tā, lai viņš vislabāk saprastu.”

Ikšķiles Senioru skola organizē arī citas aktivitātes senioriem, piemēram, vingrošanu, datora apmācības un zīmēšanu.