Jaunie basketbolisti gūst pieredzi pirmssezonas turnīrā Valmierā

Jau astoto gadu Valmieras olimpiskajā centrā norisinās starptautisks jauniešu basketbola pirmssezonas turnīrs. Turnīra organizators Sandis Bukšs stāsta, ka šī turnīra mērķis ir sagatavoties jaunajai basketbola sezonai, kas sāksies septembra beigās. “Vasarā ir ieguldīts darbs nometnēs, tāpat ir bijusi atpūta pēc iepriekšējās sezonas. Šis ir ļoti labs veids, kā bērniem un arī viņu treneriem saprast, kas pa vasaru ir iegūts, kas varbūt vēl ir jāpaspēj pilnveidot, lai pilnvērtīgi sagatavotos jaunajai sezonai. Tāpat ir iespēja uzspēlēt ne tikai ar tām pašām komandām, ar kurām sacentīsies visu gadu, bet arī ar ārzemju vienaudžiem un salīdzināt savus spēkus ar tiem. Šogad pārstāvniecība ir no Baltijas valstīm. Dalībnieki ir no 10 līdz 13 gadiem. Sadalīti četrās dažādās vecuma grupās, kur katrā sacenšas astoņas līdz 10 komandas. Citus gadus parasti ir bijusi pārstāvniecība arī no citām valstīm, šogad aktīvākā pieteikšanās bija tieši no Baltijas reģiona.” 

Turnīrs norisinājās trīs dienas, un tā norises vietas arī ir trīs dažādas sporta zāles, kur kopumā jaunie basketbolisti aizvadīja 85 spēles. Kristers Elksnītis ir daļa no turnīra organizēšanas komandas un atminas laiku, kad pirms teju astoņiem gadiem pats piedalījies šajā turnīrā kā dalībnieks. “Komandas bija mazāk. Pašam bija liels prieks piedalīties arī ar Valmieras komandu. Guvu foršu, labu pieredzi, turnīrs bija nokomplektēts ļoti labi. Visi bija apmierināti. Un pagājuši ir šie septiņi astoņi gadi, un es iesaistos kā darbinieks no organizēšanas puses. Palīdzu Sandim, ir ļoti interesanti būt no cita aspekta tajā pašā sporta veidā.” 

Turnīrā šogad piedalījās arī Igaunijas komanda “Rapla BS”. Šīs komandas treneris Kustas Poldoja pauž prieku par to, ka pirmssezonas spēles var spēlēt šajā turnīrā, jo ir iespēja spēlēt ar komandām, kas nav tikai no Igaunijas, bet arī citam valstīm. “Šajā sezonas posmā un šajā vecuma grupā, kas ir jaunāki par 14 gadiem, es nedomāju, ka svarīgākais ir uzvarēt vai zaudēt. Mēs vienkārši gūstam pieredzi spēlējot pirmās spēles. Tas ir svarīgākais mums.” Šogad kopumā turnīrā piedalījās 34 jauniešu komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.


Foto: Freepik; ilustratīvs