Jelgavas pašvaldības valdībai pieprasa nekavējoties atjaunot VUGD Elejas posteņa darbu

Jelgavas novada un pilsētas pašvaldības valdībai pieprasa nekavējoties atjaunot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Elejas posteņa darbu, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) un iekšlietu ministram Kristapam Eklonam (AP), pieprasot nekavējoties atjaunot VUGD Elejas posteņa darbu.

Pēc tam, kad VUGD 20.oktobrī paziņoja, ka nodarbināto trūkuma dēļ uz laiku apturēs atsevišķu posteņu, tai skaitā Zemgales reģiona pārvaldes Elejas posteņa, darbību, 1.novembrī tika sasaukta Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas sēde.

Lai nepieļautu ugunsdzēsības un arī civilās aizsardzības sistēmas kapacitātes samazināšanos Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijā, tiek pieprasīts nekavējoties rast risinājumu un novērst Elejas posteņa, kā arī citu Latvijas VUGD posteņu darbības apturēšanu. Elejas un tās apkārtnes iedzīvotāji nedrīkst kļūt par situācijas ķīlniekiem, kuru teritorijā netiks nodrošināti pilnvērtīgi ugunsdzēsības un glābšanas darbi, pausts vēstulē. Turklāt Elejā atrodas valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objekts - lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Latraps".

Kā jau rakstīts, nodarbināto trūkuma dēļ VUGD īslaicīgi un periodiski uz laiku apturēs atsevišķu mazāk noslogoto posteņu darbību, ja tas būs nepieciešams pārējo daļu un posteņu darbības nodrošināšanai. VUGD turpinās reaģēt uz izsaukumiem tādā pašā apmērā kā līdz šim, un uz notikumu dosies tuvākās pieejamās struktūrvienības. Iedzīvotājiem arī turpmāk tiks nodrošināta palīdzība veselību un dzīvību apdraudošās situācijās.


Foto: Freepik