Kara dēļ pieaug pieprasījums pēc šaujamieročiem

Pēdējo nedēļu laikā novērots šaujamieroču pieprasījuma pieaugums. Cilvēkiem ir uztraukums par nestabilo situāciju pasaulē un vēlme rūpēties par savu drošību. Tāpat iedzīvotājiem ir interese par gāzes ieroču iegādi, kam nav nepieciešama sevišķa atļauja.

Pirms diviem gadiem pandēmijas pašā sākumā iedzīvotājiem pieauga interese pēc pašaizsardzības līdzekļiem. Līdzīgi ir tagad, kad ieroču iegādes iemesls ir karš Ukrainā. Cilvēkiem ir uztraukums par nestabilo situāciju, ir vēlme sevi nodrošināt ar pašaizsardzības līdzekļiem. Kopš gada sākuma Latvijā iegādāti 139 gāzes ieroči, teju puse no tiem tieši pēdējo divu nedēļu laikā, informē Valsts policijā. “Cilvēki grib, lai būtu mājās ģimenes aizsardzībai. Tie var būt gāzes ieroči, var būt gāzes baloniņi, elektrošokeri - tiem nav nepieciešama licence to iegādei. Tāpat pieaug interese par šaujamieroču iegādi. Cilvēki, kuri nekad par to nebija interesējušies, tagad uzdod jautājumus, kas ir nepieciešams, lai ieročus iegādātos,” saka Ēriks Kaufmanis, Latvijas Ieroču munīcijas un pirotehnikas ražotāju un tirgotāju asociācijas sekretārs.

Tos ieročus, kurus var iegādāties bez licencēm, drīkst pirkt personas sasniegušas 16 gadu vecumu. Tikmēr licence vai atļauja ir vajadzīga medniekiem vai tiem, kuri vēlas nopirkt šaujamieročus vai aukstos ieročus, kas ir kara, medību vai sporta ieroči. “Prasības nav sarežģītas un nav grūti izpildāmas. Pilsonība, 21 gads. Lai saņemtu ieroču iegādāšanās atļauju, jānokārto eksāmens Valsts policijā. Jābūt izietiem pirmās palīdzības kursiem, medicīnas komisijai un jābūt seifam, kur ierocis mājās glabāsies,” saka Ēriks Kaufmanis.

Mednieku veikalā Valmierā ReTV stāsta, ka par šaujamieročiem neinteresējas vairāk kā parasti, taču palielinājies pieprasījums pēc munīcijas. “Ar šaujamieročiem ir specifiski, jo jābūt visām atļaujām un licencēm. Tas nav tāds vienkārši garāmgājējs, kas no ielas var ienākt un paņemt šaujamieroci, vairāk interesējās paši mednieki. Protams, šajās dienās ir garāmgājēji ienākuši vienkārši interesējušies, kā var iegūt šaujamieroci vai tas ir medībām, pašaizsardzībai, bet tādu ir ļoti maz,” saka Māris Žvīriņš, mednieku veikala “Purnavu muiža” pārstāvis.

Kopš gada sākuma iegādāti nepilni 400 medību, sporta un pašaizsardzības ieroči.  


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik