Kas ir Latvijas jaunā hiphopa zvaigzne ZEĻĢIS?

Šogad “Zelta Mikrofona” ceremoniju atklāja Latvijas hiphopa mākslinieku popūrijs; uz skatuves kāpa Gustavo, Ozols, Arturs Skutelis, rolands če un ZEĻĢIS. Iespējams, pēdējo nosaukto mākslinieku daudzi pirmo reizi vaigā redzēja tieši mūzikas ierakstu gada balvā, bet hiphopa aprindās viņa vārds ir zināms jau vairākus gadus. ZEĻĢIS šovasar ir ļoti pieprasīts dažādos mūzikas pasākumus, turklāt uz lielās skatuves viņa uzstāšanās paredzēta mūzikas festivālā “Tinte”.

ZEĻĢIS pērn rudenī izdeva debijas albumu “PARALĒLES” un radio joprojām tiek atskaņotas albumā iekļautās veiksmīgākās dziesmas “VĒL” un “PUIKAS”. Albums, kuru producēja MICKEEN, tika nominēts “Zelta Mikrofona” kategorijā Gada debija.

ZEĻĢIS, īstajā vārdā Jānis Zeļģis, nāk no Lēdmanes un muzicē jau četrus gadus, plašāku atpazīstamību ieguvis pēc dalības projektā “371 clique”. ZEĻĢIS šobrīd darbojas arī tādos projektos kā “BLACK STAGE STUDIO” un “mid”.


Kas tevi motivē kāpt uz skatuves? 

Noteikti, galvenokārt tās ir emocijas brīdī, kad es uzkāpju uz skatuves, es jūtu, kā viss ieguldītais darbs vienā momentā atmaksājas, ka cilvēkiem iemirdzas acis, un jūt līdzi tavai mūzikai, kuru tu esi radījis no visas sirds, un tajā brīdī, kad esi uz skatuves, tās ir vislielākās emocijas – tas ir darbs, ko esi ielicis.

Kas būs galvenais programmas elements festivālā “Tinte”?

Es domāju, ka tā noteikti būs enerģija. Tas, kā es kāpju uz skatuves, kā es sevi pasniedzu un, jā, viss, kas ir ielikts manās dziesmās, jo man dziesmas pārsvarā ir tādas ļoti dinamiskas, un tas noteikti būtu tāds viens atslēgas vārds – enerģija. 

Vai būs arī kādi pārsteigumi publikai?

Jā, pavisam noteikti mēs kādu pārsteigumu izdomāsim. Vai būs kāds viesu mākslinieks, vai kāda jauna dziesma, kāds jauns izpildījums, to es noteikti pataupīšu pie sevis – ļausim cilvēkiem uzzināt, kad atnāks uz festivālu. Mēs vienmēr cenšamies pārsteigt, katrai vietai cenšamies izdomāt kaut ko citādāku, kaut ko negaidītu cilvēkiem, kas, iespējams, nāk uz katru koncertu.

Vai dzirdēsim dziesmas arī no tava debijas albuma “PARALĒLES”?

Es domāju, ka jūs noteikti dzirdēsiet dziesmu “Vēl”, jo, protams, ir vienmēr kāds brīdis koncertā, kurā cilvēks grib vēl, un viņam nepietiek dziesmu, tāpēc noteikti “Vēl”. Otra dziesma varētu būt “Zemeslode”, es domāju. Noteikti būs dzirdams kaut kas svaigs. 

Kādas sajūtas ar saviem priekšnesumiem tu vēlies atnest festivāla “Tinte” klausītājiem? 

“Zemeslode” – tā noteikti būtu izlīšana no komforta zonas, un tā ir dalīšanās ar savu pieredzi, par to, kā es pats esmu bieži vien baidījies par daudz ko un šaubījies, bet beigās tomēr katrs mazākais solītis, katra mazākā darbība var novest pie kaut kā lielāka, un tad “Zemeslode” ir tāda kopīga dziesma cilvēkiem, kas vispār kādreiz ar to ir saskārušies un baidījušies, vai jutušies neērti, un tad, liekot to saprast, ka nu tomēr ir vēl viens tāds, kam ir bijusi līdzīga pieredze. Un tad mēs kopā varam nodziedāt piedziedājumu un sajust tās emocijas [pasmejas]. 

Un par “Vēl” – tā ir noteikti enerģija, ko es iepriekš minēju, dinamika, degsme un vēlme dabūt vairāk un sasniegt vairāk. Tāds enerģisks “gabaliņš” cilvēkiem, kas ir ļoti mērķtiecīgi un, teiksim tā, uztur pozitīvu vilni dzīvē.

Ko tu sagaidi no festivāla auditorijas? 

Patiesībā man vienmēr ir paticis būt koncertos, kuros es auditoriju nespēju prognozēt, jo tas ir kā tāds jauns pārbaudījums man. Ir gadījies būt koncertos, kuros es atnāku, un es tiešām nezinu, ko sagaidīt, tad cenšos to publiku “nopirkt” ar pirmajām dziesmām. Tas ir tas, ko es sagaidu. 

Es negaidu, ka būs tikai cilvēki, kas ir mani vislielākie fani. Protams, es tādus arī gaidu, bet es negaidu, ka visa publika būs tāda veida cilvēki. Vienmēr svarīgi ir “aizķert kādu jaunu ausi”, kādu jaunu dvēseli redzēt, cilvēkus, kas mani dzird un redz pirmo reizi, kuriem tomēr iepatīkas tas, ko es daru. Tas noteikti arī ir tas, ko es sagaidu arī no “Tintes” festivāla.

Ko tu vēlētos pateikt klausītājiem, gatavojoties festivālam?

Ņemiet līdzi labu garastāvokli, nebaidieties izkustēties, ņemiet līdzi pēc iespējas vairāk draugu, mammas, vecmammas, un es gribu, lai cilvēki, atnākot uz koncertu, zina, ka es sagaidu lielu enerģiju, lielu jaudu, jo tas ir tas, ko es centīšos dot, tāpēc es ceru arī, ka publika būs gatava spēlēt kopā ar mani.


Mūzikas festivāls “Tinte” notiks 12.augustā Valmiermuižā. Galvenie festivāla viesi – Gustavo un pagājušā gada Eirovīzijas uzvarētāji “Kalush Orchestra” no Ukrainas, uzstāsies arī rolands če, Viņa, Age of Stones, Lapsene, KRATA un daudzi citi. Biļetes nopērkamas AULA.LV.


Foto: Publicitātes (MICKEEN un ZEĻĢIS)