Skip to main content
Atlasīt pēc reģiona

Kaspars Pudāns kļūst par NBS komandieri

24. janvāris 2025

Šodien Rīgā pie Brīvības pieminekļa svinīgā ceremonijā notika Nacionālo bruņoto spēku komandiera maiņa.Līdzšinējo komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu augstajā un atbildīgajā amatā nomainīs brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns, kurš kopā ar karavīriem solīja Latvijā nodrošināt mieru un drošību.

Līdzšinējais Nacionālo Bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš komandiera amatā aizvadījis astoņus gadus. Viņa paveikto darbu saraksts ir garš- būtiski uzlabota infrastruktūra, izveidota daudznacionālā NATO brigāde, sniegta palīdzība Ukrainas karavīriem un vēl un vēl.

Edgars Rinkēvičs, Valsts prezidents: “Viņa laikā tika atjaunots un faktiski izveidots Valsts aizsardzības dienests. Viņa laikā bruņotie spēki ir būtiski attīstījušies gan profesionalitātē, gan iemaņās gan arī veicinot sabiedrības uzticību.Par to es mūsu valsts un tautas vārdā gribu teikt ģenerālleitnantam lielu paldies.”

Savā pēdējā uzrunā Leonīds Kalniņš uzsvēra, ka gan valsts, gan bruņotie spēki ir uz pareizā attīstības ceļa, ko atliek tikai turpināt, tāpēc atstāt atbildīgo amatu varot ar gandarījuma un paveikta darba sajūtu.

Ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa vietā NBS komandiera amatā stājas brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns, kuram ir vairāk nekā trīsdesmit gadu pieredze Nacionālajos bruņotajos spēkos. Šajā trauksmainajā laikā galvenā prioritāte būšot panākt, lai mēs paši varētu nodrošināt savu rīcībspēju ar spēcīgu pretgaisa aizsardzību.

Kaspars Pudāns NBS komandieris, brigādes ģenerālis: “Kad tas ir, mēs jau varam tālāk domāt par to kā apturēt iespējamo potenciālo pretinieku mums vēlamajā vietā. Visticamāk, ārpus mūsu valsts, un tur tad arī viņus satriekt kam man būs vajadzīgs ieguldīties ugunsjaudas- tālā raķešu artilērija un citas artilērijas sistēmas, kas mums jau ir procesā gan, lai mēs apmācītu savus cilvēkus, gan arī piegāžu process, līgumu noslēgšana, bet ir arī daudz kas cits vajadzīgs.”

Svinīgo Nacionālo bruņoto spēku komandiera maiņas ceremoniju klātienē pie Brīvības pieminekļa vēroja diezgan daudz interesentu. Starp viņiem arī Kaspara Pudāna vecāki.

Skaidrīte Pudāne, NBS komandiera Kaspara Pudāna mamma: “Visu mūžu zināju, ka viņš būs karavīrs, no maziem skolas gadiem. Protams, tas bija negaidīti. Līdz šim brīdim bija grūti noticēt, ka viņš ieņems tādu amatu, un, ka šobrīd viņam ir uzlikta tāda milzīga atbildība.Līdzi pārdzīvoju mazliet, bet es zinu, ka viņš tiks galā ar šo uzdevumu, jo viņš ir pārliecināts karavīrs no bērnības.”

Savus pienākumus jaunais NBS komandieris sāks pildīt 27. janvārī. Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likumu Saeima NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata pēc Valsts prezidenta priekšlikuma. 

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma “ReTV Ziņas” saturu atbild SIA “Re MEDIA”
#SIF_MAF2024
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta.