Kuldīgā mazie dziesmu un deju svētki. Uz skatuves kāpj bērnudārznieki

Lai Dziesmu un deju svētkos dalībnieku pulks ar gadiem nesaruktu, jau no mazotnes bērniem jāļauj izjust kopā sadejošanos un sadziedāšanos. Par to pārliecināti šo tradīciju kopēji Kuldīgas novadā un tāpēc rīko mazos novada svētkus, kad uz skatuves kāpj bērnudārznieki. Te ir viss kā lielajos svētkos – īpaši sagatavots repertuārs, mēģinājumi un, protams, gājiens. Un ne vienam vien ķiparam šīs bija pirmās sajūtas, kas ir dziesmu un deju svētki. Mazie dziesmu un deju svētki Kuldīgā sākas ar svētku gājienu. Mazie tāpēc, ka tajos piedalās bērnudārznieki - gan 5 un 6 gadnieki, gan tautas deju, gan mūzikas kolektīvi no 23 Kuldīgas novada pirmsskolas izglītības iestādēm - gandrīz pustūkstotis bērnu. Un kā jau svētku gājienā – skan dziesmas, smiekli, ik pa laikam bērni atņem garāmgājēju sveicienus. Šādi svētki Kuldīgā jau kļuvuši par tradīciju.

Viena no svētku rīkotājām Zita Serdante ar lepnumu ReTV stāsta: “Šis ir mans izlolots pasākums jau no pašiem pirmsākumiem, jo es gribu visiem pierādīt, lai tiktu uz lielajiem Dziesmu svētkiem, ir jāsāk no mazotnes, viņiem ir jāsaprot, jānāk kopā, jādejo kopā, jādzied kopā, lai viņiem rastos pirmie iedīgļi, pirmais priekšstats.”

Repertuārs svētkiem tiek īpaši piemeklēts. Tā kā vasarā ir lielie Dziesmu un deju svētki, tad šoreiz par tēmu izvēlēta došanās uz Rīgu - “Iesim Rīgu lūkoties!”. Tā tematiski sasaucas ar animācijas filmu “Neparastie rīdzinieki”. Dejas bērni jau sākuši mācīties pagājušā gada septembrī, dziesmas no jaunā gada.

“Labas emocijas ir, mēs ļoti grūti gatavojāmies, diezgan dejojām daudz un jādzied arī bija. Vai gribētu lielajos svētkos piedalīties? Jā, jo tad var piedalīties vēl un vēl, un vēl,” ar savām sajūtām ReTV dalījās svētku dalībniece no Alsungas Agate Goldberga.

Tāpat svētku dalībniece no Turlavas Jūlija Priede atzina: “Es esmu priecīga, laimīga, ka es uzstājos, un es smaidu uz skatuves.”

Deju skolotāja “Pūcīšu” un “Ezīšu” grupai Alsungas PII Ance Sproģe vēlējās pateikt arī paldies vecākiem par palīdzību, ka viņi ir palīdzējuši salikt visus tērpus un savilkt bērnus skaistus. Tā, pirmkārt, esot pati pieredze, jo šī ir bērnu pirmā pieredze, viņiem nekad tāds pasākums nav bijis.

Bet lai bērni katrs zinātu savu vietu uz skatuves, līnijas un apļi veidotu skaistus rakstus, bijuši arī mēģinājumi, par tiem ReTV pastāsta trīs deju kolektīvu vadītāja Ance Gulbe: “Es esmu ļoti priecīga, ir iespēja apgūt to procesu, kurš notiek. Jau tādā agrā vecumā izstaigāt pa pēdām, lai pēc tam, kad aiziet uz skolu, jau zina vairāk, ir gatavi doties uz Rīgu un lielajiem svētkiem.”

“Ļoti skaisti, emocionāli, mana meita pirmo reizi ir tādā pasākumā, viņa pirmo gadu arī dejo, viņa ir izrādījusi interesi, viņai ļoti patīk. Ja no mazotnes to ieliek, tad jau tālāk aiziet,” par savu atvasi Jūliju priecājās mamma Sintija Priede.

Svētkus sadarbībā ar izglītības iestādēm rīkoja Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrs.