Kuldīgas slimnīcā zemessargi ziedo Drosmes kastei

Lai bērnā radītu pozitīvas emocijas un mazinātu bailes no medicīniskas procedūras vai manipulācijas, ne vienā vien medicīnas iestādē ir ieviestas Drosmes kastes. Tajās ieliktas dažādas jaunas bērnu saistošas mantas. Kādu no tām mazais drosminieks saņem par izturību un pacietību. Šādas kastes gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem. Ziemassvētku gaidīšanas laikā Kuldīgas slimnīca saņēmusi nozīmīgu dāvinājumu no zemessargiem. 

Redzot Kuldīgas slimnīcas aicinājumu papildināt Drosmes kasti ar dažādām mantām, kas mazajiem pacientiem palīdz pārvarēt sāpes manipulāciju laikā un būt drosmīgiem procedūrās, tam atsaukušies zemessargi no Kuldīgā dislocētā Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona. Īsā laikā viņi saziedojuši 880 eiro. Dažādas meitenēm un zēniem piemērotas lietas par šo summu saliktas daudzās kastēs un nu atvestas uz slimnīcu. Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona civilmilitārās sadarbības speciāliste, kaprāle Laura Pētersone saka: “Es pati esmu divu bērnu māmiņa, mani, protams, tas uzrunāja. Kuldīgas slimnīca saistās ar to, ka mani bērniņi nākuši pasaulē šajā slimnīcā. Tas mani uzrunāja arī personiski kā cilvēku. Šo ideju es piedāvāju savējiem kolēģiem, profesionālā dienesta karavīriem un, protams, arī zemessargiem, uz ko bija ļoti liela atsaucība.”

“Negribētos, lai ir tik daudz bērnu, kuriem tas viss būtu nepieciešams, ja godīgi. Ja tās glabāsies vairāku gadu garumā, bērniem noderēs. Manai sirdij tas šķiet ļoti mierinoši. Tad lēnākā termiņā, ka tas ilgtermiņā noderēs bērniem,” saka zemessardze Evelīna Laškova.

pieredze rāda, ka Drosmes kaste tukšojas ātri. Šogad Kuldīgas slimnīcas bērnu nodaļā ārstējušies 427 bērni. Respiratori sincitiālā vīrusa izplatības dēļ bērnu skaits nodaļā palielinās ik dienu. “Iepriekšējās aizgāja diezgan ātri, tāpēc arī tapa akcija uz Ziemassvētkiem, kad parasti arī cilvēkiem gribas ziedot. Bet es ļoti gribētu aicināt cilvēkus neaizmirst, ka tādas Drosmes kastes ir vajadzīgs katru mēnesi, katru gadu – neatkarīgi no gadalaika. bērni slimo visus gada mēnešus, protams, ar mazāku intensitāti. Es pieļauju, ka šis mums tagad kādam laikam pietiks,” saka Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļas pediatre Ieva Siliņa.

Saldus novada iedzīvotāja Elīna Strikauska atzīst: “Ļoti forša ideja ir radusies, jo šāda vecuma bērniem, man liekas, ir ļoti vērtīgi. Viņiem ir kaut kāda sāpīte, beigās jau bija kāds patīkams pārsteigums. Mēs jau pagājušogad šeit arī Kuldīgā pirmo savu drosmes kasti dabūjām, tāpēc arī šogad esam iesaistījušies un arī esam jau noziedojuši drosmes kastei. Vienīgais – mēs esam no Saldus. Tad mēs – Saldus slimnīcas bērniņiem.”

Drosmes kastes ideju Kuldīgas slimnīcā laika gaitā ir atbalstījuši gan darba kolektīvi, gan draugu apvienības, gan skolēni, gan bērnudārza grupiņas. Šādas kastes ir ieviestas arī ārstniecības iestādēs citās pilsētās. Jāpiebilst, ka Drosmes kastes gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem.


#SIF_NVZ2022