Latvija pamanīta starptautiskā pasākumu industrijas “Oskarā”

Pasākumu producente Inese Lukaševska ar virtuālu izstādi “Skats uz pasauli” iekļuvusi pasaulē prestižākajā pasākumu industrijas konkursa finālā. Šogad kopumā tika pieteikti 270 darbi. Pretendentu vidū ir arī Ferrari, Ebay, Google un citi starptautiski zināmas kompānijas…. un latviete!

Inese Lukaševska ir pasākumu producente. Viņa ar uzņēmumu “Luka” pasākumu industrijas “Oskarā” piedalās jau trešo reizi, kas ir liels notikums ne tikai viņa,i bet arī visai Latvijai.

Kā stāsta patoi māksliniece: “Es esmu pārpriecīga, pārlaimīga, ka atkal man ir liels iemesls teikt pasaulei, ka mēs latvieši esam dulli. Kādam varbūt esam maza tauta, bet esmu pārliecināta, ka esam diža tauta un šis sasniegums ir tam apliecinājums.”

Pasaules uzmanība tika pievērsta viņas projektam “Skats uz pasauli”, kas ir laikmetīgās fotomākslas izstāde, kur desmit fotogrāfijās ir redzami desmit Latvijas kultūras personību acis uzņemtas mikro izmērā.

Inese Lukaševska ReTV ziņām stāsta: “Tā ideja bija tāda, ka katrs cilvēks, katra cilvēka acs, radzene spēj atšķirt vairāk kā desmit miljoniem krāsu, bet mēs katrs šīs krāsas redzam atšķirīgi un tas, kā mēs redzam gan krāsas, gan šo pasauli, vistiešākā mērā arī ir ietekmē mūsu radīt spēju, tātad arī izpaužas mūsu radošajos procesos - mākslā, kultūrā, mūzikā.”

“Katram izstādes dalībniekam ir iespēja salīdzināt šo pasauli kā redz no dažādu kultūras personību skata prizmas, piemēram, kā redz pasauli kinorežisors, salīdzināt, kā redz pasauli komponists.”

Inese jau iestaigājusi uzvaras ceļu šajā konkursā - pērn viņa plūca laurus ar darbu “Behind the Spotligh” jeb “Aiz prožektoru gaismas” . Pagājušajā gadā, kad Inese prezentēja savu pasākumu, žūrijas locekļi neticēja, ka var izveidot tādu pasākumu par tādu budžetu.

Inese Lukaševska turpina: “Viņi salīdzina ar to, kas tika sasniegts ar savas valsts budžetiem un viņi netic, viņi uzskata, ka mēs norādam nepareizo budžetu, tāpēc, lai mēs labāk izskatītos, tā teikt, lai bonusa punktus nopelnītu. Man katru gadu uzdod vienu un to pašu jautājumu - “Kā Jūs šādu traku, interesantu un ārprātīgu pasākumu, varējāt paveikt par šādu budžetu”? Es ilgi domāju un pagājušo gad radās atbilde - radošums rodas izmisuma apstākļos.”

Uzvarot šādā konkursā, Inese saka - tā ir atzinība savām spējām, jo jebkuram profesionālim ir vajadzīgs objektīvs vērtējums. Inese stāsta, ka pēc uzvaras, bija arī starptautiski piedāvājumi: “Tas bija tas mirklis, kad sajutām, ka tās pasaules durvis atverās, kas ir ļoti grūti, jo mēs visu mūžu uz to varam tiekties, bet ir ļoti maza iespēja, ka tas tiks sasniegts un tad sākās kovids, sākās lokdauns un nu jau principā divus gadus un tas visu mainīja ļoti kardināli, jo protams, ka lokālie tirgi ir mainījušies, vietējo konkurence ir sāasinājusies un tas, protasm, mums ļoti lielu robu izgrieza un šobrīd ir grūti tajā atgriezties atpakaļ, pirms kovida situācijā. Var minēt, mēs Kannās vienu projektu gaidām jau kādu trešo gadu un tur ir viens konkurs, kurā mēs strartējam, kurš jau septīto reizi tiek pārcelts.”

Inesei mērķi uz nākamo gadu jau ir zināmi, bet joprojām ir kāds noslēpumu plīvurs: “Man ir iecere par vienu ļoti skaistu dejas projektu, kurš tiktu izdejots 100 kilometru garumā un kurā varētu piedalīties, ne tikai profesionāļi, bet jebkurš dejot mīlis Latvijā, kurš sirdī uzskata, ka ir dejotājs.”

Tikmēr jau pēc sešām dienām Inesei būs jāprezentē savs darbs žūrijai un 17.decembrī uzzināsim rezultātus.


Foto: Luka.lv