Latvijā “zaļajā režīmā” sāk darboties visas slēpošanas trases

Ir sākusies kalnu slēpošanas sezona. Nedēļas sākumā vaļā bija tikai retais kalns, turpretī šodien darbojas visas Latvijas slēpošanas trases, un cilvēki steidz baudīt ziemas priekus vēl pirms drīzumā prognozētā atkušņa. 

Pirmā slēpošanas trase, kas vēra vaļā durvis apmeklētājiem, bija Gaiziņkalns, bet šobrīd pievienojušās arī pārējās. ReTV ziņu aptaujāto slēpošanas trašu pārstāvji ir apmierināti ar agro ziemas iestāšanos, bet piebilst, ka tā tomēr vēl nav tik noturīga, lai varētu atvērt pilnīgi visas trases.

Kā stāsta slēpošanas centra “Žagarkalns” direktors Māris Zvīnis: “Esam ļoti apmierināti, ka sezona ir uzsākta un vairākas trases ir vaļā, pārējās vēl gatavojas un nedēļas nogalē būs vēl divas trases klāt, ir ļoti labi. Apmeklētība šobrīd ir mērena, mēs tikai vakardien atvērām slēpošanas trases apmeklētājiem, šodiens strādājam otro dienu, bet nu ārā ir gana auksts un pirmās dienas, apmeklētība ir mērena.” Savukārt atpūtas kompleksa “Gaiziņš” īpašnieka vietnieks Andris Stradiņš sarunā ar ReTV Ziņām saka: “Pirmās trases ir atvērtas, apmeklētāji ir. Noteikti, ka viņu ir mazliet mazāk nekā pagājušajā gadā, kad atklājām sezonu. Pieļauju, ka saistībā ar režīmu, kurā mēs strādājam, - “zaļais režīms”.

Ventspils slēpošanas trase atvēra kalnu apmeklētājiem vakar. Laikapstākļu dēļ atvērta ir tikai mācību trase. Olimpiskā centra “Ventspils” valdes priekšsēdētājs Jurģis Liepājnieks ReTV saka - pietrūka viena auksta diena, lai varētu atvērt arī lielo slēpošanas trasi: “Vakar vakarpusē pietiekoši daudzi slēpošanas un snovošanas entuziasti jau bija uz kalna. Tā sistēma ir tāda pati kā iepriekšējo gadu - iepriekšējā rezervācija caur aplikāciju “Bookla”. Tajā dienā nav tā, ka mēs kaut ko gaidījām, kaut ko izteikti prognozējām. Priekš pirmajām dienām ir apmierinoši.”

Lai ziemas priekus varētu baudīt ne tikai prasmīgākie slēpotāji, bet arī iesācēji, šogad būs pieejami instruktori - gan lielajiem, gan mazajiem braucējiem. Žagarkalna direktors piebilst: “Instruktors ir jārezervē laicīgi, pieprasījums ir liels pēc instruktoriem. Jārēķinās, ka vismaz nedēļas sākumā vajadzētu meklēt instruktoru nedeļas nogalei." Arī Ventspils slēpošanas trasē ir līdzīgi: “Instruktoriem ir jāzvana individuāli. Vakar redzēju, ka [slēpotāji] jau darbojas ar instruktoriem. Tie nav mūsu darbinieki - kā Olimpiskā centra darbinieki, viņi darbojas individuālā kārtā. Var viņiem individuāli zvanīt un vienoties.” Atpūtas kompleksa “Gaiziņš” pārstāvis stāsta: “Instruktori būs pieejami pie mums no rītdienas, tāpēc ka rītdien mēs atveram slēpošanas trasi “Mazais Golgāts”, kas arī ir piemērota tieši iesācējiem un lai varētu mācīties. Tādēļ instruktori darbosies no rītdienas, viņi jārezervē zvanot.”


Foto: ReTV