Liepājā būs trīs masveida vakcinācijas centri

Vakcinācijas centros jābūt ierīkotai vakcinācijas zālei, darbinieku telpām, kā arī vietām priekš devu uzglabāšanas. Centrus jāsadala uzgaidīšanas, reģistrācijas un anketu aizpildīšanas zonās. Pašvaldībām jānodrošina šīs telpas, kā arī to iekārtošana un procesa organizācija, piemēram, pārliecinoties, ka centrā ir vienvirziena apmeklētāju plūsma. Veselības ministrija organizētu iepirkumus ar vakcīnu piegādātājiem un ārstniecības iestādēm, kuras veiks pašu vakcinācijas procesu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts saka: “Šeit pašvaldībām ir ļoti plašas un brīvas iespējas iesaistīt brīvprātīgos, iesaistīt cilvēkus, kas vēlas palīdzēt. Tas cita starpā ir ieguvums no pašvaldību iesaistes. Ja centru darbinātu privāta kompānija, tad tas būtu komercpakalpojums. Mums par to būtu jāmaksā pilnā mērā. Jebkurā gadījumā, mums arī pašvaldībām būtu jāpalīdz nodrošināt šīs funkcijas, bet tā tomēr ir pašvaldība. Te būtu plašas iespējas.’’

Veselības ministrija šonedēļ izziņoja, ka masveida vakcinācijas punkts Liepājā varētu tikt ierīkots pilsētas centrā - Latviešu biedrības nama telpās, kuras jau vairākus gadus izmanto kā vēlēšanu iecirkni, tad šodien Liepājas pašvaldības krīzes vadības sēdē šo ideju noraidīja. Vakcinācijas centru varētu sadalīt trīs punktos pilsētas mikrorajonos, visticamāk, izglītības vai sporta būvēs, lai veicinātu pakalpojuma pieejamību. Konkrētas vietas, izmaksas, cik būtu nepieciešami darbinieki, pašvaldības pārstāvji atteicās komentēt, jo nākamnedēļ par to vēl ir jāpieņem lēmums.

“Šodien Nacionālais veselības dienests tikai ir izziņojis atlasi uz vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju. Tie, kas sniegs vakcināciju, būs zināmi vien nākamajā nedēļā. Tas ir vēl viens aspekts, kāpēc mēs nevaram šobrīd pateikt telpas. Tas ir tā nedaudz nekorekti - spiediens uz pašvaldībām pateikt, ar ko mēs strādāsim. Tas šobrīd ir nedaudz par ātru. Lai valdība izdara savus mājasdarbus - pasaka, ar ko mēs strādāsim. Tad mēs ar vakcinācijas iestādi varam izvērtēt visas opcijas un pieņemt pareizo lēmumu,” saka Liepājas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Aptaujātie iedzīvotāji Liepājas ielās lielākoties atbalstītu vakcinācijas centra izveidi tieši Biedrības namā, taču norāda, ka galvenais ir paša vakcinācijas procesa jaudas palielināšana. “Ir laba vieta, galvenais, lai process notiek, lai vakcinācija notiek. Tā vieta pati par sevi nav tik ļoti būtiska.’’ 


Foto: pixabay.com