Liepājā uzņem spēlfilmu “Vietām gaidāms stiprs lietus”

Šodien Liepājā tika uzņemti pēdējie kadri spēlfilmai “Vietām gaidām stiprs lietus”, kurā jaunā režisore Elizabete Gricmane stāsta par kāda pāra attiecībām pandēmijas laikā un sievietes iestrēgšanu pašas izvēlētajā upura lomā. Filmēšana notika vairākās Liepājas vietās, tostarp arī braucošā tramvajā, virs kura filmēšanas grupai, spītējot saulainajam laikam, bija jāuzbur lietus.

Filmēšanai Liepājā bija atvēlētas trīs dienas, grafiks visai saspringts, tāpēc kinoļaudīm nebija laika gaidīt scenārijā paredzēto lietusgāzi. Lai nofilmētu lietū braucošu tramvaju, viens no vagoniem tika aprīkots ar ūdens tvertni, sūkni un caurulītēm, pa kurām šļācās ūdens. “Saulainā dienā lietus. Šoreiz sanāk tā, ka tramvajs raudās meitenes vietā. Tramvajam visi logi būs slapji, un tās, kā režisore teica, ir viņas sajūtas, kas mijas ar realitāti,” stāsta mākslinieks, inscenētājs Kārlis Balodis.

Galvenās lomas tēlotāja Elīna Bojarkina: “Es filmējos seriālā “Nemīlētie”, kur man diezgan liela pieredze ar smagu lomu, kur daudz pārdzīvojumu, jāraud. Katru reizi sagatavojoties tādām emocionālām ainām, ir tā, ka nav grūti tajā ieiet iekšā, bet tu pēc tam paliec nomākts, nevari tik ātri no tā iziet ārā. Bet ir burvīga komanda, brīnišķīgi cilvēki, kas palīdz.”

Režisorei Elizabetei Gricmanei šī ir pirmā pilnmetrāžas filma. Viņa neslēpj, ka tas ir izaicinājums pierādīt savu varēšanu kinojomā, lai turpmāk ar Valsts kultūrkapitāfonda atbalstu varētu veidot nevis mazbudžeta, bet gan pilna budžeta filmas. “Latvija ir maza valsts, ir daudz režisoru, tiem jaunajiem ir ļoti jācīnās, kārtīgi jāiziet cauri visiem noteikumiem, lai sevi pierādītu un varētu pārcelties nākamajā līgā, kur ar lieliem Latvijas režisoriem kopīgi sacensties par iespēju pieteikt filmas pilnmetrāžas, pilna budžeta spēlfilmu projektiem. Un šis ir tas, ko darām, lai dabūtu šo biļeti tālāk,” norāda režisore Elizabete Gricmane.

Topošo filmu “Vietām gaidām stiprs lietus” režisore raksturo kā attiecību drāmu ar komēdijas un mistikas elementiem. Tajā jau nofilmējušies arī Mārtiņš Egliens, Dita Lūriņa-Egliena, Kristīne Nevarauska un vairāki citi aktieri. Galvenokārt darbība risinās kādā dzīvoklī, kas speciāli filmēšanas vajadzībām izveidots Rīgā, taču ārskati uzņemti Liepājā. Pie skatītājiem filma nonākšot nākamā gada pirmajā pusē.


#SIF_NVZ2022