Liepājas teātrī šonedēļ lems par atcelto izrāžu biļešu atpakaļ atgriešanu

Līdz 6.decembrim aizliegti visi klātienes kultūras pasākumi. Ja pavasarī atceltos varēja pārcelt, tad pašlaik šāda iespējas nepastāv. Organizatoriem ir jārod iespēja, lai nodrošinātu naudas atgriešanu. 

Jaunie noteikumi skar arī Liepājas teātri, kuram jau pavasara ārkārtējā situācija bija kritiska. Teātra valdes priekšsēdētājs Herberts Laukšteins apstiprina, ka šīs nedēļas laikā būs skaidrība procedūrai, kā skatītājiem tiks atgriezta nauda par atceltajām teātra izrādēm. Tajā pašā laikā viņš paļaujas uz teātra lojālajiem skatītājiem, kuri, iespējams, ir gatavi pagaidīt, lai atceltās izrādes noskatītos tad , kad teātris atkal atsāks savu darbību. 

Liepājas teātris ir pašvaldības kapitālsabiedrība. Kultūras ministrija izveidojusi darba grupu, lai izstrādātu Liepājas teātra nākotnes attīstības scenārijus, tostarp arī teātra juridiskās piederības un finansēšanas modeļus. Līdz tālākiem lēmumiem par iestādes finansiālo pusi joprojām ir atbildīga vietvara. Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis apstiprina, ka šajā gadā pašvaldība ir gatava nodrošināt teātri ar nepieciešamajiem līdzekļiem.

Tikmēr Hertberts Laukšteins atklāj, ka turpinās mēģinājumi, lai brīdī, kad situācija mainītos un teātris atsāktu darbību plānotās pirmizrādes varētu nonākt pie skatītājiem: "izrādes ir jāuzražo, lai tās būtu gatavas, jo, kaut kad jau atnāks arī laimes stunda.", tā Laukšteins.

Šonedēļ tiks lemts arī par skatītāju iemīļotā Ziemassvētku koncerta likteni, lai pieņemtu saprātīgāko lēmumu, kā šajā neprognozējamā laikā to vislabāk piedāvāt skatītājiem.