Vai dejotāji paspēs sagatavoties pārceltajiem skolēnu dziesmu un deju svētkiem?

Līdz ar ārkārtas stāvokļa ieviešanu, vismaz līdz 6. decembrim, attālinājušās cerības par koru, deju kolektīvu un citu pulciņu klātienes nodarbībām. Pašlaik nodarbības var notikt individuāli vai attālināti, tomēr tas būtiski ietekmēšot skolēnu, īpaši mazāko dejotāju, gatavību uz nākamo vasaru pārceltajiem XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Madlēna Bratkus, desmit skolēnu deju kolektīvu vadītāja: “Mēs satiekamies zoom, un atslēgas vārds ir satikties. Zoom iemācīties dejot, un tā ir mana dziļa pārliecība,un sagatavoties, ja mēs runājam par Skolēnu dziesmu un deju svētkiem, nevar. Mēs varam satikties, mēs varam uzturēt kolektīvo garu. Mēs arī pakustamies, bet priekšnesumu kopīgu noteikti nevar sagatavot.”

Dejotāji ir optimisti un ar nepacietību gaida uz 2021. gada vasaru pārceltos svētkus. Tomēr, vadītājus ,līdz ar otrreizējā ārkārtas stāvokļa ieviešanu, satrauc mazo dejotāju gatavība koncertiem.

Pašlaik daudz neskaidrību arī par to, kur un kādā formātā notiks Dziesmu un deju svētki, un, kas notiks ar skatēm, ko daļa kolektīvu paspēja izdejot, bet daļa nē. Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa skaidro, ka risinājumi tiekot meklēti, bet vairāk skaidrības būšot tikai maijā.

Visticamāk gan visi dziedātāji un dejotāji šoreiz uz Rīgu nedosies, bet koncerti notikšot reģionos vai novadu centros. Nepazaudēt saikni ar svētku dalībniekiem, skatītājiem palīdzēšot mūsdienu tehnoloģijas un televīzijas.

Foto: lv100.lv