Līgatnē darbu sāks Jauno Līderu vidusskola

Laikā, kad izglītības sistēma Latvijā piedzīvo pārmaiņas, katra mācību iestāde cenšas rasts savu pieeju, kā piesaistīt skolēnus. Īpaši inovatīvām jābūt skolām lauku reģionos, kur bērnu skaits klases nereti ir salīdzinoši neliels. Savu pieeju nākotnes izglītībai radusi Līgatnes Jauno līderu vidusskola, kur jaunieši paralēli teorētiskajām zināšanām apgūs praktiskās iemaņas nākotnes profesijā.

Pirmajā septembrī Līgatnes novada vidusskola durvis vērs kā Jauno līderu vidusskola. Pirmais uzdevums jaunajiem līderiem, būs izplānot un profesionāļu vadībā veikt savas mācību klases remontu.

Jaunie līderi papildus vidējai izglītībai praktiskās zināšanas apgūs divos virzienos, vides pārmaiņu specialitātē un viesmīlības pakalpojum specialitātē.

Praktiskās iemaņas par vides pārmaiņām jauniešiem pasniegs Māris Olte. Viņa mērķis ir jauniešiem parādīt, ka dzīvē būtiskākais nav skolotāju atzīmes un novērtējums, bet gan katrā bērna īpašais talants.

Savukārt viesmīlības programmas koordinatore Alise Koļesņikova stāsta, vietējos uzņēmumos gūtā praktiska darba pieredze jauniešiem sniegs ieskatu reālā darba vidē, savukārt uzņēmējiem tā būs iespēja noskatīt potenciālos darbiniekus.

Izvēli par labu Jauno līderu vidusskolai izdarījusi arī rīdzeniece Aija Zaļaiskalna, kura absolvējusi skolu Jaunciemā. Viņas mamma uzsver, ir gandarīta, ka meita nolēmusi mācīties ārpus lielpilsētas burzmas.

Jauno līderu vidusskola noslēgusi sadarbības līgumus ar dažādiem apkārtējiem uzņēmējiem, Līgatnes dabas takām, rehabilitācijas centru “Līgatne”, Vides risinājumu institūtu kā arī vairākām augstskolām, kuru laboratorijās jauniešiem notiks praktiskās nodarbības. Mācību iestādes komanda uzskata, šobrīd ir izdarīts maksimums, lai skola attīstītos, tomēr vai tas izdosies būs atkarīgs no bērnu intereses un no tā, kā šī skola ieļausies topošā Cēsu novada izglītības sistēmā.