Limbažu peldbaseinā Nakts peldējums

Jau piekto gadu ar daudzveidīgu bezmaksas sporta pasākumu programmu visā Latvijā aizvadīta Eiropas sporta nedēļa. Dažādas aktivitātes norisinājās arī Limbažu novadā. Olimpiskais centrs “Limbaži” aicināja sportot novada pirmsskolas izglītības iestāžu bērnus, tāpat jau otro gadu bija sarīkots Nakts peldējums Limbažu peldbaseinā. OC “Limbaži” sporta dzīves organizators Dāvis Strazds stāsta, ka pēc pagājušā gada pieredzes šogad peldējuma rīkosānā ieviestas nelielas izmaiņas. “Šogad esam sadalījuši peldējumu trīs vecuma grupās, kas ir līdz 16 gadiem, no 17 līdz 35 un no 36 gadiem līdz sirmam vecumam. Dalījām, jo pagājušajā gadā bija visi reizē un bija diezgan pagrūti izkontrolēt visus peldētājus, nevarēja saprast, kuros brīžos viņi nāk un kuros beigs peldēt. Līdz ar to šogad sadalījām.”

Katru peldētāju piefiksēt ir svarīgi, jo tiek uzskaitīti katra pieveiktie baseina garumi. Vienā virzienā tie ir 25 metri, un kā pieredze rāda, pasākuma dalībnieki mēdz krist azartā un, sacenšoties viens ar otru, nopeldēt gana daudz. Pagājušajā gadā viens no dalībniekiem bija šķērsojis baseinu pat vairāk nekā 200 reižu. Arī šoreiz nakts peldētāji bija apņēmības pilni pārbaudīt savu varēšanu. “Ikdienā, kad nākam peldēt, tad vienkārši nopeldamies, un vairāk tā ir kā atpūta. Tad šodien jāmēģina, cik var no sevis izspiest. Nav jau katru dienu tāda iespēja naktī peldēt baseinā, un tā kā mēs nākam regulāri, tad nebija pat jādomā, vienkārši jānāk,” stāsta limbažniece Baiba Kukaine. Arī lēdurdziete Inguna Vimba atzīst, ka šī ir lieliska aktivitāte. “Es par akciju izlasīju jau vairākas dienas iepriekš un man tik ļoti ļoti gribējās. Bet es domāju - kā es tā speciāli braukšu no laukiem uz peldēšanu naktī, mana ģimene nesapratīs. Bet tā kā laimīgi šodien sagadījās, ka mums bija vingrošanas nodarbības baseinā, tad es sapratu, ka tas ir liktenis, un man ir jāpaliek un jāpeld.”

Šogad visi pasākuma dalībnieki kopā nopeldēja 14 kilometrus un 625 metrus. Vislielākais pārpeldēto baseinu skaits bija 100 jeb divi ar pusi kilometri. Katrā vecuma grupā aktīvākie dalībnieki tika arī pie pasākuma rīkotāju sarūpētām balvām. “Pirmajām trīs vietām katrā vecuma grupā ir medaļas un speciāla balviņa no Eiropas sporta nedēļas rīkotājiem, un arī no olimpiskā centra ir balvas gan sieviešu gan vīriešu konkurencē.”  

Ikdienā Limbažu peldbaseins ir gana noslogots. Novada skolēniem šeit notiek mācību programmā iekļautās peldētapmācības nodarbības. Skolēnu brīvlaikos uz baseinu aicina bērnudārzniekus, tāpat saņemta ziņa, ka Izglītības un zinātnes ministrija šogad vēl piešķirs papildus finansējumu peldētapmācības organizēšanai. OC “Limbaži” valdes locekle Baiba Martinsone stāsta, ka nu jāsaplāno, kā to likt lietā. “Domājam sestdienās organizēt Limbažu novada bērniem šādas bezmaksas apmācības, sadalot viņus vecuma grupās. Tiesa, mūsu kapacitāte, treneru skaits un laiks ir tāds, kāds ir, tāpēc grupās varētu būt no 10 līdz 15 bērniem,” spriež B. Martinsone.

Nakts peldējums aizvadīts, bet jau drīz - oktobra otrajā pusē klāt būs nākamais sportisku dzīvesveidu veicinošais Eiropas mēroga pasākums - Veselības nedēļa, un arī Limbažu novadā tad plānotas dažādas aktivitātes. #SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs