Līvānu novadā satiksmei slēdz applūdušu autoceļa posmu

Turpinoties ūdens līmeņa kāpumam upēs, applūst arvien jaunas teritorijas. Plūdi skāruši arī Līvānu novada Rožupes pagastu, kur applūdis vietējā autoceļa posms. 

Līvānu novada Rožupes pagastā no krastiem izgājusi Ošas upe, applūdinot gan pļavas un labības laukus, gan valsts vietējo autoceļu Rožupe-Švirksti. Applūdis aptuveni 50 līdz 100 metru garš ceļa posms. Plūdu dēļ “Latvijas Valsts ceļi” konkrēto autoceļu ir slēguši satiksmei, tādēļ tagad uz Rožupi no Švirkstiem jābrauc pa apbraucamo ceļu. 

Ja ceļš vēl nebūs atvērts satiksmei, kad skolēniem atsāksies mācības, garāku ceļu uz skolu un atpakaļ mēros arī pašvaldības nodrošinātais skolēnu autobuss. Rožupes pagasta pārvaldē pārstāvis Andris Neicenieks gan uzsver, ka iedzīvotāji pie šādām situācijām jau pieraduši. “Šinī ceļa posmā praktiski gandrīz katru gadu vienā un tajā pašā vietā pārplūst. Bet pāris gadus atpakaļ “Latvijas Valsts ceļi” veica uzbēršanu šim ceļa posmam un pacēla nedaudz, bet acīmredzot līdz šim laikam ir kaut kā nosēdies. Vai arī straujais sniega kušanas process bija tik ātrs, ka strauji cēlās ūdens līmenis un gāja pāri. Apmēram ūdens līmenis gāja 20-25 centimetri pāri ceļam.”

Ūdens skāris arī daudzus labības laukus. “Katru pavasari ir plūdi. Retos gadījumos – kā tagad, ziemas laikā – ir plūdi. Noteikti, ka kaut kas būs izslīcis, kaut kas būs palicis. Brālis audzē auzas. Būs daļa izslīkusi. Kaimiņiem vispār tur applūst. Gaļas lopus tur pie upes, tur vispār jāstaipa gans praktiski cauru gadu,” saka Arvīds, Rožupes pagasta iedzīvotājs.

Rožupes pagasta pārvaldē pieļauj, ka plūdi būs negatīvi iespaidojuši nākamā gada ziemāju ražu, bet ir cerības, ka zaudējumi nebūs tik lieli, ja ūdens uz laukiem nestāvēs ilgstoši. Ņemot vērā, ka turpmākajās dienās sinoptiķi sola salu, ūdens līmenim drīz būtu jāsāk kristies.