LIZDA draud ar beztermiņa streiku

Ja valdība un Izglītības un zinātnes ministrija nepildīs pedagogu prasības, tad 19. septembrī skolotāji, audzinātāji, pasniedzēji, izglītības iestāžu tehniskie darbinieki sāks beztermiņa streiku, - tā ReTV Ziņām sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. “Ja būs jāstreiko, tad tas būs beztermiņā. Darba pienākumi netiks veikti, nebūs ne mācību procesa, ne pieskatīšanas. Piedalīsies tehniskie darbinieki, tas nozīmē, ka arī ēdināšana un telpu uzkopšanas pienākumi netiks veikti… Streika dalībnieks var atrasties jebkur sevis izvēlētajā vietā.” 

Streiks beigsies vien tad, kad tiks panākti kādi risinājumi. Arodbiedrība norāda, ka politiķiem vēl ir mēnesis laika, lai risinātu problēmas. Galvenās prasības ir par slodzes samazināšanu un algām. Vanaga gan norāda - tie, kuri nepiedalīsies streikā, būšot streiklauži. Pēc pašreizējām aplēsēm, šobrīd ir pāris desmiti tūkstoši skolotāju, kuri gatavi piedalīties, bet precīzāk būs zināms septembra sākumā. Tostarp - nav skaidrs, cik lielu algu saņems streikojošie.

Arodbiedrībā arī norāda - streiks ir brīvprātīgs, tostarp neviens nedrīkst liegt streikotājam tajā piedalīties. Tāda pieredze esot bijusi pirms vairākiem gadiem, rīkojot pedagogu protesta akcijas. Foto: Freepik