Maksu par iebraukšanu Jūrmalā pagaidām turpinās iekasēt līdzšinējā kārtībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) līdz šim nav apstiprinājusi Jūrmalas domes 29.jūnijā pieņemtos saistošos noteikumus par iebraukšanas maksas noteikšanu Jūrmalā visu gadu, līdz ar to pašlaik paliek spēkā līdzšinējā kārtība, kad ziemas sezonā par iebraukšanu kūrortpilsētā nav jāmaksā.

Pašvaldība bija ieplānojusi, ka jaunā kārtība stātos spēkā 1.novembrī, tomēr VARAM šai iecerei pagaidām nav devusi zaļo gaismu.

Tādējādi patlaban aizvien ir spēkā Jūrmalas pilsētas domes 2017.gada 12.janvāra saistošie noteikumi "Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā", kas nosaka nodevas - 2 eiro - piemērošanas periodu no 1.aprīļa līdz 30.septembrim.

Jūrmalas domes sēdē šogad 29.jūnijā tika pieņemti saistošie noteikumi par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, kas stātos spēkā šodien, ja tos būtu apstiprinājusi VARAM. Noteikumi paredzēja, ka no šodienas iebraukšana Jūrmalā varētu maksāt trīs eiro, turklāt tos bija plānots iekasēt visu gadu.

Ministrijā aģentūru LETA informēja, ka saistošajos noteikumos iekļautas tiesību normas, kuras ministrijas ieskatā pēc būtības ir identiskas Jūrmalas pilsētas pašvaldības domes grozījumiem saistošajos noteikumos, kuru darbība apturēta ar bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša rīkojumu 2021.gada 16.decembrī, un kuru atbilstību Latvijas Republikas Satversmei un likumam "Par nodokļiem un nodevām" vērtē Satversmes tiesa (ST). Ministrijas viedoklis par šiem noteikumiem neesot mainījies.

Kā ziņots, minētajā lietā saistībā ar iebraukšanas maksas palielināšanu Jūrmalā ST spriedums būs pieejams 27.novembrī plkst.11, aģentūru LETA informēja tiesā.

ST vērtē aktu, ar kuru apturēta Jūrmalas domes pērnā gada 30.septembra saistošo noteikumu "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2017.gada 12.janvāra saistošajos noteikumos "Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā"" darbība.Foto: ReTV