Meklē jaunu stacionāro radaru uzturētāju

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) saņēmusi vēstuli no uzņēmuma, kas šobrīd apkalpo un uztur stacionāros fotoradarus, par līguma laušanu no 24. augusta. 

Direkcijā atzīst, kompānija “Jarva” ar šādu vēstuli pārsteigusi, taču šobrīd lielu problēma nesaskata, jo jau jūlija sākumā izsludināts jauns iepirkuma konkurss. Tas noslēgsies 25. jūlijā, kad tiks atvērti visi piedāvājumi. Būs mēnesis laika, lai izvēlētos nākamo komersantu, kas turpinās sniegt šos pakalpojumus.

CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters saka: “Šobrīd grūti atbildēt vai prognozēt, cik piedāvājumus mēs varētu saņemt, taču, saņemot jau pirmos signālus par attiecīgā uzņēmuma vēlmi lauzt līgumu, esam sazinājušies arī ar pašiem fotoradaru ražotājiem, lūdzot savus ieteikumus, komentārus attiecīgā iepirkuma sagatavošanā. Domājams, ka šī interese pakalpojumu turpināšanai varētu būt ne tikai no vietējiem tirgus spēlētājiem, bet arī, iespējams, no kādiem starptautiskiem uzņēmumiem.”

Uzņēmuma galvenais iemesls līguma laušanai esot ikdienas darbu sadārdzinājums - augušas degvielas cenas un arī citas izmaksas, uzņēmuma vadību skaidrojusi aģentūrai “Leta”. 

“Jarva” vērsusies CSDD, rosinot veikt izmaiņas līgumā, taču CSDD neesot spējusi rast risinājumu, neraugoties uz to, ka fotoradari valsts budžetā ienes vairāk nekā desmit miljonus eiro.


Foto: Freepik