Nacionālo bruņoto spēku parāde un paraugdemonstrējumi šogad Alūksnē

Jau vairāk nekā 10 gadus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu Nacionālie bruņotie spēki atzīmē kādā no novadu centriem. Šogad ar plašu programmu Brīvības svētki norisinājās pie Alūksnes Jaunās pils. 

Augstākās padomes deputātu balsojums, kas notika šajā dienā pirms 33 gadiem, ļāva pieņemt deklerāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” – šodien tas mums nozīmē brīvību. Kā ik gadu par godu šai dienai arī militārā parāde. 

Pēc Nacionālo bruņoto spēku vienību, arī sabiedroto valstu karavīru, Valsts policijas, robežsardzes, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, jaunsargu un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņu svinīgā gājiena, pie Alūksnes pils bija skatāmi aviācijas pārlidojumi un militārās tehnikas parāde. Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis Gunārs Kauliņš: “Šogad bija tā lieliskā iespēja man komandēt šo bruņoto spēku parādi. Sajūta kā pēc labi padarīta darba. Lai arī pāris mēnešus ir bijis, stress, satraukums, pašam ir pieks, lepnums. Izskatījāmies labi, ļoti ceru, ka pilsēta un pilsētas ciemiņi augsti novērtēja, ko viņi šodien redzēja. Domāju, ka viņi ir priecīgi. Viņi mēroja dažāda attāluma ceļu, lai uz šejieni atbrauktu, apskatītos un izbaudītu kopā ar mums mūsu valsts atdzimšanas dienu.”

Apmeklēti bija arī Brīvības svētku pasākumi pēc parādes, kad pilssalā bija apskatāma militārā tehnika, tāpat iedzīvotāji varēja vērot, kā noris sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšana un iepazīties ar kinologa darbu un dienestu suņiem. Valsts robežsardzes koledžas pārstāvis Oļegs Ignatjevs: “Mēs kā koledžas aģitācijas vienība sniedzam informāciju cilvēkiem. Pastāstam, kas ir koledžā, kādas vispar iespējas dinestā robežsardzē. Rādām visu savu ekipējumu, bruņojumu, ja paskatīsieties, tad spektrs ļoti plašs.”

Gan militāro ekipējumu paraugdemonstrējumi, gan sporta un izklaides aktivitātes. Darbojas četras militārās lauku virtuves, kas cienās ar dažādiem ēdieniem. Arī vietējā batalojana lauku virtuve cienās ar malēniešu nacionālo ēdienu “profitroļiem”,” saka Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis Gunārs Kauliņš.

Plānots, ka nākamgad Nacionālo bruņoto svētku diena 4. maijā norisināsies Rezeknē.