No Jēkabpils cietuma izbēgusī persona aizturēta cietuma tuvumā

Vakar no Jēkabpils cietuma izbēga notiesātais, bet pēc īsa laika viņš notverts. Tagad atradīsies slēgta tipa telpās turpat Jēkabpils cietumā. Par bēgšanu ierosināts kriminālprocess, notiek arī dienesta izmeklēšana.

Izmantojot palīglīdzekļus, 1989. gadā dzimušais Igors Korolis pārvarējis ieslodzījuma vietas nožogojumu un izkļuvis brīvībā. Šo faktu plkst. 20.27 konstatēja Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki, nekavējoties kopā ar Valsts policiju sāka meklēšanu. Jau tās pašas dienas vakarā plkst. 23.00 personu aizturēja un nogādāja Jēkabpils policijas iecirknī. “Šī persona tika aizturēta pavisam netālu no ieslodzījuma vietas - cietumam pieguļošā teritorijā, vienā no palīgēkām,” saka Māris Stivrenieks, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvedis.

Persona jau vairākkārt bijusi tiesāta, arī šoreiz Jēkabpils cietumā izcieta vienpadsmit mēnešu sodu par zādzību. Pret notiesāto vīrieti šobrīd sākts kriminālprocess par bēgšanas mēģinājumu, kas var pagarināt soda izciešanu līdz pat vienam gadam. Lai gan, kā noskaidroja ReTV Ziņas, vīrietis ieslodzījumā bija pavadījis jau lielāko daļu sev piespriestā soda termiņa. Pēc notikušā uzsākta arī dienesta pārbaude, vērtējot amatpersonu rīcību un atbildību. “Nav aizdomu par darbinieku palīdzēšanu šī nodarījumu izdarīšanā, bet visu iesaistīto amatpersonu rīcība tiks vērtēta, jo šādus gadījumus Ieslodzījumu vietu pārvalde vienmēr rūpīgi izvērtē,” skaidro Māris Stivrenieks.

Ieslodzījumu vietu pārvalde izmeklēšanas gaitā arī skaidros, vai Jēkabpils cietuma drošības sistēmā ir nepieciešams veikt kādus uzlabojumus, lai turpmāk novērstu bēgšanas mēģinājumus, kā arī skaidros, kāpēc notiesātā persona šādi ir rīkojusies. Zināms, ka vīrietis sev piespriesto sodu izcieta Jēkabpils cietuma daļēji slēgtajā zonā. “Jebkura izbēgusī persona no ieslodzījuma vietas, neskatoties uz iepriekš izdarīto nodarījumu, ir bīstama sabiedrībai,” uzsver Māris Stivrenieks.

Jēkabpils ielās uzrunātie ļaudis ReTV Ziņām atzina, ka notikušais cilvēkos raisa satraukumu.

Ieslodzījumu vietu pārvaldes pārstāvis informēja, ka pēdējo reizi bēgšana no kādas ieslodzījumu vietas Latvijā notika 2015. gadā, kad no Olaines cietuma izbēga par smagiem noziegumiem notiesāta persona. Toreiz notiesāto izdevās atrast nepilnu divu nedēļu laikā. 


Foto: Freepik