“No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 9. raidījumā ciemosimies Leimaņos

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” devītajā raidījumā ciemosimies Leimaņos – Sēlijas ciemā, kas atrodas Jēkabpils novadā un var lepoties ar spēcīgu novadpētniecību un maizes cepšanas tradīcijām.

Par Leimaņu ciema vēsturi un pētījumiem stāstīs novadpētniecības speciāliste Ina Sēle. Viņa iepazīstinās arī ar Leimaņu pagasta mājvietu karti, kas izveidota, apkopojot informāciju par esošajām un jau zudušajām mājvietām. Novadpētniecības entuziaste Ingrīda Puķīte stāstīs par to, kā tiek vākti vēstures materiāli par pagastu un kā notiek vietējo iedzīvotāju intervijas. Tāpat apmeklēsim Amatu māju “Rūķīši”, kur var izmēģināt roku maizes cepšanā un nogaršot pašceptu maizi.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

9.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 28. februārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 1.martā pl.12:00 un 5.martā pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 2.martā, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 3.martā, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 4. un 5.martā plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022