Noskaidroti Latvijas pārstāvji olimpiskajās spēlēs Pekinā

Nedēļas nogalē Madonā aizvadīts Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā. Būtiski, ka 16. janvāris bija pēdējā diena, kad sportistiem nopelnīt FIS punktus, tādējādi cīnoties par ceļazīmēm uz Pekinu.

Latvijas labākās distanču slēpotājas Patrīcijas Eidukas pagājušās sezonas sniegums Latvijai olimpiskajās spēlēs ļāva izcīnīt četras vietas dāmu konkurencē. Par tām cīnījās Kitija Auziņa, Samanta Krampe, Estere Volfa un biatlonistes Baiba Bendika, un Annija Keita Sabule. “Ļoti maz punktu zaudēju meitenēm, jo man klasiskajā stila slēpošanā ir vairāk punktu, nekā pārējām Latvijas meitenēm. Visās sacensības, kur mēs visas četras esam startējušas, esmu uzvarējusi. Domāju, būs visiem, ko padomāt, kuru vajadzētu vest uz olimpiskajām spēlēm,” saka Annija Keita Sabule, Latvijas čempionāta 1.posma sprinta un īsās distances uzvarētāja.

Tiesa - bija plānots, ka Madonā tiks sadalītas atlikušās ceļazīmes uz Pekinu, taču Auziņa un vīru konkurencē Indulis Bikše lēma par labu startiem Igaunijā, tāpēc intriga sacensību laikā turpinājās. “Būtu cīņa interesantāka bijusi, arī objektīvāk redzētu spēcīgumu, bet vērtējam ne visai pozitīvi, taču tā ir katram brīva izvēle,” skaidro Jānis Puida, Latvijas Slēpošanas federācijas valdes loceklis, atbildīgais par distanču slēpošanu.

 “Šobrīd nav nosacījums, ka obligāti jāpiedalās Latvijas čempionātā. Nākotnē par to droši vien jāpadomā, lai Latvijas čempionātā pulcētos spēcīgākie. Ja nestartē Latvijas čempionātā, tad varbūt nevar startēt arī pasaules sacensībās,” saka Gunārs Ikaunieks, sacensību galvenais tiesnesis.

 “Es ļoti cerēju, ka atbrauks visas meitenes. Neatbrauca, bet, protams, esmu priecīga abas dienas izcīnīt Latvijas čempiones titulu,” pauž Annija Keita Sabule.

Sabule atzīst, ka cer kādreiz izcīnīt vietu uz olimpiādi kā biatloniste, taču arī šogad, ja tiks iekļauta sastāvā, cīnīšoties un piedalīšoties visās sacensību dienās. Citādi plāni ir Bendikai, kuras mērķis būtu piedalīties tikai vienā sacensību dienā. Ja Bendika būs starp četrām Latvijas dalībniecēm, viņa atņems iespēju Pekinā startēt kādai no jaunajām meitenēm. “Mums ir vēlēšanās nodrošināt stafetes slēpojumu sievietēm. Ja Baiba startēs, tad stafete mums ir uz jautājuma zīmes. Ja Baiba negribēs slēpot, tad mums nebūs šādas iespējas, mums tas ir svarīgi,” atzīst Jānis Puida.

Savukārt vīru konkurencē Latvijai divas vietas, no kurām vienu pārliecinoši izcīnījis madonietis Raimo Vīgants. “Olimpiāde katram sportistam ir ļoti svarīgs atzīmes punkts. Mērķi arī ir – TOP40 olimpiādē būtu ļoti labs, TOP30 jau būtu izcili,” saka Raimo Vīgants, Latvijas čempionāta 1.posma sprinta un īsās distances uzvarētājs.

Par ceļazīmi uz Pekinu cīnījās arī biatlonists Roberts Slotiņš. Viņš atzīst, ka pēdējie mēneši bijuši īpaši smagi, tostarp gada sākumā izslimojis ar Covid-19, kas šajās sacensībās nav ļāvis būt labākajā fiziskajā formā. “Izskatās jau, ka Indulis ir pagājis man garām. Žēl, ka viņš neatbrauca uz šejieni, nostartēt kopā pēdējo reizi pirms olimpiādes. Nolikums bija kāds bija, un saprotu Induli, viņš meklē labākus punktus un aizbrauca uz Otepi,” saka Roberts Slotiņš , 2.vieta sprintā un īsajā distancē.

17. janvārī, apkopojot sportistu gūtos punktus un Slēpošanas federācijai pieņemot gala lēmumu, tapis zināms, ka līdz ar Eiduku un Vīgantu Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs arī Bikše, Auziņa, Volfa un Krampe.


Foto: Latvijas Slēpošanas federācija, ski.lv