Novērsta Jaundubultu kāpu meža privatizācija

Pateicoties vairāk nekā 4000 jūrmalnieku parakstiem, kas savākti portālā “Mana balss”, kā arī Jūrmalas aizsardzības biedrībai, kas trauksmes zvanus par Jaundubultu kāpas privatizēšanu sita jau 2021. gada nogalē, iecienītā jūrmalnieku pastaigas vieta vismaz pašreiz ir glābta. 

Ieguvējs no  36 000 m2 lielā zemes gabala būtu  Rietumu bankas  īpašniekam piederošs uzņēmums  “EM Investments”, kas jau bija iegādājies kādreizējās sanatorijas “Rīgas līcis” ēku blakus esošā zemes gabalā, kā arī caurlaides ēku  un nojumi, kas atrodas meža zonā  Savukārt grozījumi meža likumā  pavēra iespēju iegādāties arī  meža īpašumu. Jūrmalas Aizsardzības biedrības pārstāvis Uldis Kronblūms: “Šie paraksti un arī mediju uzmanība lika padomāt valsts pārstāvjiem, kuri sāka kritiski pieiet zemes gabaliem, kuri pēc izmaiņām Meža likumā nonāktu privatizācijā. Rezultātā Ministru kabineta lēmums bija negatīvs nojumes īpašniekam.”

Vēl pagājušā gada janvārī tolaik Gata Trukšņa vadītā Jūrmalas dome noraidīja piedāvājumu pārņemt kāpu un priežu mežu savā īpašumā, tomēr tagad janvāra domes sēdē nolemts, ka pašvaldība pārņems meža teritoriju. Kas ar teritoriju notiks tālāk, vēl neesot zināms, jo, kā  ReTV rakstiskā komentārā skaidro pašvaldība, 2022. gada martā uzsākta lokālplānojuma izstrāde šim zemes gabalam. Atbilstošo zemes gabala izmantošanas mērķi varēšot noteikt tikai pēc tā izstrādes. Turklāt minēto zemes gabalu valsts vēl nav nodevusi pašvaldībai.