Ogrē atklāj modernu ģimnāzijas ēku un sporta arēnu

Pēc divu gadu aktīviem būvdarbiem un mācību satura plānošanas nupat atklāta jauna Ogres Valsts ģimnāzijas ēka un sporta arēna “Ogre”, kas pieteiktas kā vienas no modernākajām Baltijā. Šī ir vienīgā skola Ogres pilsētā, kurā mācīsies tikai 10. līdz 12. klašu skolēni, šogad uzņemti 640. 

Šī būs viena no modernākajām skolām Baltijā – tieši ar šādu mērķi pirms diviem gadiem tika uzsākta Ogres Valsts ģimnāzijas jaunās ēkas būvniecība. 1. septembrī skolā mācīties sāks teju 250 desmitās klases skolēni. Ģimnāzijā mācības būs tikai vidusskolas grupās. Skolēni, kuri šogad mācīsies jaunajās telpās, neslēpj sajūsmu.

Skolēniem tiek piedāvāti četri mācību novirzieni: “Cilvēks un sabiedrība”, “Kultūra un māksla”, “Inženierzinātnes un tehnoloģijas” un “Dabaszinātnes”. Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Inna Zeņkeviča ReTV stāsta, ka skolotāju kolektīvam pievienosies arī daudz jaunu pedagogu, kuri nodrošinās mācību saturu daudz citādāku, nekā tas bijis pirms tam. “Daži tikko pabeiguši augstskolu, daži pabeiguši maģistratūru, daži mums ir iecerējuši turpināt studijas doktorantūrā. Viņi ienāca šeit un teica: “Nu, ne katra augstskola var lepoties ar tādu formu, ar tādu ēku.””

“Man liekas, ka būtiski, ka mēs dodam tādu atspēriena punktu par to, kā iztēlojamies, kāds ir tas pakāpiens ar pamatskolu un augstskolu. Ka spējam jauniešiem iegūt kaut kādas zināšanas, sagatavot nedaudz studijām augstskolās,” saka Ogres Valsts ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā un interešu izglītībā Anete Ezeriete.

Savukārt pedagogi, kuri līdz šim mācīja vecajā skolas ēkā, kā lielāko ieguvumu min tieši plašās telpas. “Pirms tam bijām kopā ar Ogres pamatskolu. Telpu trūkums. Šeit, domāju, mēs nevarēsim par to sūdzēties. Arī ir grupu darbiem telpas, ir laboratorijas. Tā kā skolotāji var ļoti labi strādāt, arī skolēni var ļoti motivēti mācīties,” saka Ogres Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Velga Kalniņa.

Līdz ar Ogres Valsts ģimnāzijas jauno ēku durvis vēra arī sporta arēna “Ogre”. Šeit jau aizvadīta pirmā komandas “Ogre” basketbola spēle. Arēna būs pieejama arī vieglatlētiem. 

Ogres novada sporta centra vieglatlētikas treneris Zigurds Kincis: “Mūsu gadījumā tas būs pilnīgi simprocentīgi – visi ziemas cikli izieti jaunajā manēžā. Iepriekš bija dažādi. Halle bija atbilstoša tam, lai trenētos mazi bērni. Mēs braucām uz Rīgas manēžu trenēties, tagad būs pašiem sava. Varēsim sagatavoties vislabākajos apstākļos.”

Jāpiebilst, ka Ogres Valsts ģimnāzijas ēka ir viena no 12 Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023 nominantiem.


#SIF_MAF2023