Ogrei tagad savs pasaules čempions karatē

Marks Deniss Rauda mācās Ogres Valsts ģimnāzijā un brīvajā laikā nu jau deviņus gadus nodarbojas ar karatē. Marks stāsta, ka ieguldītais darbs un laiks atmaksājies, viņš kļuvis par valsts pirmo pasaules čempionu kontakta karatē. 

“Teikšu godīgi, es nebiju to gaidījis. Jo tā bija tāda ļoti nereāla sajūta, ļoti neticama. Jā, es biju gaidījis, ka būs grūti un šī būs jauna pieredze. Bet tas, ka es uzvarēšu pirmajā reizē,… tas bija kaut kas neticams.”

Piedalīties pasaules čempionātā bijis liels izaicinājums, jo vien mēnesi pirms sacensībām Markss Deniss sasniedza pilngadību. Līdz ar to viņam bija jāstartē vecuma grupā no 18 līdz 21 gadam, svara kategorijā līdz 80 kilogramiem, kur jau ir stingrāki noteikumi. 

“Todien es vairāk uztraucos par to, lai nesatraumētos, lai gūtu to pirmo pieredzi lielākā kategorijā. Bez ķiveres, bez cimdiem, bez kājsargiem, "stāsta Marks Deniss. 

Arī konkurence bijusi gana liela. Marka Denisa kategorijā startēja astoņi dalībnieki. Pavisam čempionātā piedalījās ap 600 dalībnieku no 34 valstīm. Markam bija jācīnās ar diviem poļiem un kazahstānieti, ar kuru esot bijusi arī visgrūtākā cīņa. Savukārt uzvara esot nākusi viegli.

“Fināla cīņa bija diezgan īsa, es teiktu. Domāju būs mazliet grūtāk. Jo es viņu noķēru, tā teikt, pārsitu uzreiz jau viņa vēderu. Un viņš apstājās un pieliecās, un es tieši tajā mirklī noķēru viņu ar kāju galvā.”

Uz jautājumu, kas ir galvenā atslēga panākumiem, Marks Deniss Rauda uzsver - nepadoties!

“Bieži liekas, ka, viss iet uz slikto pusi. Kas ir arī attiecināms uz dzīvi, kad izejas nav, ir grūti atrast to izeju. Bet, ja tu nepadodies, nepaliec uz vietas un turpini kustēties uz priekšu, attīstīties, tad nevar neuzvarēt, tad nevar zaudēt. Tas ir liels nopelns gan ģimenes, vecāku, tēta un mammas ieguldījums jau no jauna vecuma manī. Tas ir liels trenera nopelns, jo es esmu mainījis jau daudz trenerus. Un no katra ieguvis savas tehnikas, savas zināšanas. Un arī mans nopelns, ka arī neslinkoju. Treniņos, esmu neatlaidīgs un eju uz izvirzīto mērķi.”

Nākotnē sportists vēlas attīstīt iemaņas un tiekties pēc labākajiem rezultātiem. Taču Marks Deniss uzsver, ne vienmēr ir svarīgi iegūt pirmo vietu, vēl svarīgāk ir būt lepnam par sevi, ja arī nav sasniegts augstākais rezultāts.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".

#SIF_MAF2023