Ogres dabas parka koku galotnēs veidos pastaigu taku

Teju 312 hektāru lielā dabas parka “Ogres Zilie kalni” magnēts ir skatu toris, kas atrodas kalnu augstākajā punktā un slejas 30 metru augstumā. Šogad tam aprit jau desmitais jubilejas gads. Kopš uzcelts 2013. gadā, kļuvis arvien iecienītāks tūristu galamērķis. Pašvaldībā nu prāto, kā šo vietu attīstīt tālāk un padarīt vēl pieejamāku ikvienam interesentam.

Pēc Dabas aizsardzības pārvaldes ierīkotā skaitītāja datiem, dabas parkā esošais Zilo kalnu skatu tornis aprīlī bijis apmeklētākais Latvijā – tajā uzkapuši seši tūkstoši apmeklētāju. Arī maijā un jūnijā to skaits mērāms tūkstošos. Ir dienas, kad tajā uzkāpjot pat ap 500 cilvēku. “Protams, rullē, kā tagad modē teikt, sestdienas un svētdienas. Protams, arī piektdienas nav tās sliktākās dienas, laiks ir starp 12 un pieciem. Tad ir tās maksimumstundas, tornis riktīgi strādā. Bet to apmeklē arī naktī un agrās rīta stundās,” stāsta aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” direktors Aivars Tauriņš.

No skatu torņa augšas aplūkot var ne tikai tuvējās pilsētas kā Ikšķili un Ogri, bet labā laikā saskatāms arī Rīgas radio un televīzijas tornis, Rīgas Svētā Pētera baznīca un citas augstākās Rīgas celtnes. 

Lai ar šobrīd par torņa apmeklējumu sūdzēties nevarot, kā ReTV norada Aivars Tauriņš, jāiet laikam līdzi. Plānos ir veidot vēl augstāku skatu torni, kā arī pastaigu taku koku galotnēs, kas Eiropā šobrīd esot tūristu pieprasītas un iecienītas. “Pieejamība šai skaistajai vietai būtu vēl lielāka, jo šodien ne katrs cilvēks var te uzkāpt. Te var runāt gan par māmiņām ar maziem bērniem, cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem. Bet šī pastaigu taka nodrošina to, ka jebkurš – pat ar invalīdu ratiņiem – var nokļūt šajā skaistajā vietā un redzēt brīnišķīgo skatu.”

Šobrīd gan vēl par kādiem termiņiem, kad jaunās idejas varētu īstenoties, ir pāragri runāt. 


#SIF_MAF2023