Ogres novadā gatavo dāvanas maznodrošinātām ģimenēm un vientuļiem senioriem

Šis ir jau desmitais gads, kad Liene Vaskāne ar Ogres novada Sociālo dienestu aicina piedalīties Ziemassvētku labdarības akcijā “SHOE BOX”. Tās laikā iedzīvotāji aicināti sarūpēt Ziemassvētku dāvanas bērniem vai jauniešiem no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm, kā arī vientuļiem senioriem.

Liene, kas ir labdarības akcijas autore, stāsta, ka nespēj aptvert, ka pagājuši jau tik daudzi gadi kopš akcijas pirmsākumiem. “Es pat nesaprotu, cik tālu mēs esam nonākuši. Bet šis cipars jau runā pats par sevi. Ogrēniešu un Ogres novada iedzīvotāju vidū ir populāra un iemīļota akcija. Tajā iesaistās darba kolektīvi, ģimenes, iestādes, bērnudārzi, skolas, draugu pulki, ģimenes lielākas, mazākas.”

Liene atzīst, ka jūt atbalstu no ļoti daudz līdzcilvēkiem, kuri vēlas, lai labdarības akcija pastāvētu un caur to varētu kādu cilvēku iepriecināt. “Tā sāls ir tajā, ka paši ogrēnieši, paši novada iedzīvotāji kādam palīdzam savējam, kādam cilvēkam no mūsu novada. Jo varbūt jūsu sagatavotā dāvaniņa būs jūsu kaimiņam, bet varbūt jūsu klasesbiedram, varbūt bērnudārza biedram. Jūs to nezināsiet, kurš to dāvanu galā saņem. Bet jūs to dāvanu taisāt, ieguldāt visas labās emocijas. Tie iesaiņojumi, tās kartiņas, ko cilvēki liek klāt. Tas ir, es nevaru… pa šiem gadiem vienkārši nevar izstāstīt, kādus brīnumus es esmu redzējusi.”

Katru gadu akcijā tiek uzdāvinātas aptuveni 200 dāvanas. Aizvadītais gads gan patīkami pārsteidza, jo tika sarūpētas 380. Liene stāsta, lai gan daudzi paši iesaiņo un sapako Ziemassvētku paciņas, viņai akcijas laikā darbs ir gana daudz. “Visas šīs lietas nonāk manā mājā, tad sākās darbiņš man. Bet paldies Dievam, es neesmu viena, man ir nu jau trīs lielas meitas, kas man šajā visā palīdz. Tad mēs šķirojam, pakojam, saiņojam, nodarbojamies. Man ir viens veikals, kurš man sagādā tukšas kurpju kastes, man ir sagādāta vesela kaudze ar ietinamajiem papīriem. Katrs ar kaut ko man šajā akcijā šajā gadu laikā ir palīdzējis.”

Liene atzīst, ka gandarījums par paveikto darbu ir vienmēr. Un īpaši to izjūtot Ogres novada Sociālā dienesta darbinieki, kuri nogādā dāvanas senioriem. Liene: “Sociālie darbinieki ir tie, kas iegūst to atdevi, to prieku, arī tās asaras. Tās ir asaras, ko viņi iegūst no tiem senioriem, saņemot šīs dāvanas. Jo tās vienmēr ir ar labu saturu, kvalitatīvas, pārdomātas. Man ir bijis tā, ka kāds seniors pēc akcijas, janvārī, zvana man un prasa, ka vēlas sazvanīt kādu savu labvēli un pateikt personīgi paldies. Un es esmu savedusi kādu senioru ar savu rūķi.”

Senioriem var dāvināt kaut ko saldu, ne pārak cietu. Tāpat tie priecāsies par siltu pledu, zeķēm, šalli un citām lietām. Savukārt bērniem un jauniešiem var dāvināt kādu mantu, skolas piederumus, krāsojamās grāmatas. Jāņem vērā bērnu vecums. Akcijas norises laiks ir līdz 18. decembrim.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".


#SIF_MAF2023