Oriģinālā veidā sveic sportistus

Sporta laureātu godināšana šoreiz norisinājās pārgājienā. Tajā piedalījās mazliet vairāk par 40 sportistiem un 10 treneri. Tas ir krietni mazāks apbalvoto atlētu skaits nekā ierasti - pagājušogad tie bija 180 sportisti.

Kocēnu novada kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Gatis Akūlovs saka: “Ideja radās, apvienojoties draugiem, kolēģiem. Pasēdējām pie galda un domājām, ka vajag izdomāt kaut ko interesantāku, jautrāku, negribējās tos pašus Zoom, gribējās ko kreatīvāku, tad radās šī iespēja.”

Pie godalgām pārsvarā tika novusa sporta disciplīnas pārstāvji, taču kupls bija arī sporta veterānu pulks dažādos sporta veidos – vieglatlētikā, basketbolā un riteņbraukšanā. Savas godam nopelnītās balvas saņēma arī lietotnes Endomondo garākās distances noskrējušie, kuri savus kilometrus varēja krāt arī pasākuma laikā.

Gatis Akūlovs: “Viņi ierodas pilnīgi citā vietā, esam iedevuši koordinātes, viņi noliek mašīnas, ierodas ar intervāliem, pieskata, lai godīgi - trase 3,2 km gara apļveida formātā, lai var ievērot distanci, šis ir pusceļš tālāk dodas pa ceļu, tur arī daži pārsteigumi. Pastaigu taka ir vienos lielos pārsteigumos.”

Novusa spēle Kocēnu novadā ir cieņā, jo sacensībās startē viena sieviešu un divas vīriešu komandas. Taču tas nav parasts novuss, ko spēlē vasarā dārzā.

Aigars Pēčs, Kocēnu novada novusa goda treneris, saka: “Sporta novusā ir inventārs, pats arī izgatavoju piespiedu brīvprātīgā kārtā, jo pašiem nebija uz kā spēlēt pirms 10 gadiem.”

Kocēnu novada sporta laureāte Sandra Pēča stāsta: “Es spēlēju tikai nepilnus četrus gadus, kādreiz spēlēja vīrs un vecākais dēls, arī dārzā tai skaitā, nekad nebiju piegājis pie galda paspēlēt – neinteresēja. Kad gribēju pavadīt vairāk laiku ar vīru, tad biju spiesta vairāk spēlēt novusu.”

Jāpiebilst, visi sastaptie sportisti bija priecīgi par iespēju apvienot lietderīgo ar praktisko.