Pansionātā Ogrē strādā ārste no Ukrainas

Bēgot no kara plosītās Ukrainas, uz Ogri atbraukusi ģimenes ārste Gaļina, kura tagad savas rūpes velta Ogres pansionāta sirmgalvjiem. Pansionātā jau kopš pandēmijas sākuma akūti trūkst darba roku, tāpēc, palīdzot Ukrainas cilvēkiem, tiek risināta arī Latvijas aprūpes nozarē sāpīga problēma.

Gaļina Vorobeja uz Latviju kopā ar dēlu atbraukusi no Ukrainas pilsētas Zaporižjas, kur jau teju desmit gadus strādāja par ģimenes ārsti. Jau mēnesi viņas aprūpē ir Ogres pansionāta klienti, kuri jau apraduši un pieņēmuši jauno dakteri. Kā ReTV norāda pansionāta vadītāja - latviešu valodas nezināšana Gaļinai neesot šķērslis. Vecāka gadagājuma cilvēki, kuri uzturas pansionātā, pārzina krievu valodu. Gaļina apmeklē kursus, jau mēneša laikā vairākus vārdus latviešu valodā iemācījusies. 

Ikdienā Gaļinas darba pienākumos ir pansionāta pacientu aprūpe. Iestādē šobrīd uzturas teju 100 klientu. “Uzmanīt pacientus, kuri te atrodas visu laiku. Ja ir sūdzības, apraugu. Asinsspiedienu mērām, cukuru. Tabletes sadalām, tad iznēsājam klientiem no rīta un vakarā,” stāsta Gaļina Vorobeja, ģimenes ārste no Ukrainas.

“Ir mentors, respektīvi, feldšere, kuras uzraudzībā strādā daktere. Feldšere aizpilda visu dokumentāciju, jo tā ir valsts valodā. Izrādās, ka Ukrainas ārstiem ir ļoti labs izglītības līmenis, arī medikamenti, ar ko strādāja, ir tādi paši kā mūsējie,” skaidro Dainis Širovs, Ogres rajona slimnīcas valdes loceklis.

Šobrīd Ogres pansionātā strādā trīs Ukrainas iedzīvotāji, kuri pilda gan sētnieka, gan aprūpētāju darbu. Kā skaidro pansionāta vadītāja, jau pandēmijas laikā un arī šobrīd akūti trūkst darba roku - jo īpaši tieši aprūpētāju. “Darbs ir smags, ne katrs var to strādāt. Cits atnāk ar vēlmi, ka grib strādāt un palīdzēt, bet tad, kad sāk strādāt, tad saprot, ka tas ir emocionāli grūti, citiem fiziski grūti,” atzīst Iveta Bleidele, Ogres pansionāta vadītāja.

Pansionāts darbiniekiem no Ukrainas nodrošina arī dzīvesvietu un ēdināšanu. Gaļina, lai arī Latvijā jūtas novērtēta, tomēr cer, ka varēs drīzumā atgriezties savās mājās. Arī dēls, kurš šobrīd mācās attālināti, cer jaunajā mācību gadā skolas gaitas uzsākt Ukrainā.  


 #SIF_NVZ2022