Par klimata un enerģētikas ministru iecelts Raimonds Čudars

Valdība oficiāli izveidojusi Klimata un enerģētikas ministriju, reorganizējot Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas. Klimata un enerģētikas ministrija no Ekonomikas ministrijas pārņems enerģētikas politikas jomu, izņemot naftas produktu rezervju uzturēšanu un uzraudzību. Savukārt no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas tā pārņems klimata politikas jomu. 

Jaunās ministrijas vadītāja krēsls ticis Raimondam Čudaram no Jaunās Vienotības, bet darbu tā sāks nākamā gada 1. janvārī. Premjers Krišjānis Kariņš akcentē, ka būtiskākais jaunā ministra pienākums būs izstrādāt valsts klimata plānu. “Kādā veidā mēs sasniegsim energoneatkarību no Krievijas, kādā veidā samazināsim fosilo izejvielu izmantošanu, mūsu kopējos izmešus. Kā tas attieksies uz mūsu mājokļu politiku, kā tas attieksies uz mūsu transporta politiku. Šīs ir politikas, kas jebkurā gadījumā būs ministram jākoordinē pār dažādām nozarēm, bet tagad tam mums būs viens atbildīgais ministrs.”

Kopumā no  Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas jaunā ministrija pārņems 48 amata vietas, tostarp Klimata pārmaiņu departamentu, Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamentu un Ilgtspējīgas enerģētikas politikas departamentu. Bet līdz nākamā gada budžeta pieņemšanai jaunās ministrijas funkciju izpilde tiks segta no Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju budžeta līdzekļiem.Foto: Paula Čurskte/LETA