Atkala paralizē Ventspili

Novēloti autobusu reisi, aizkavējušies ventspilnieki savās darba vietās un piecas autoavārijas stundas laikā. Tāds bija šis rīts Ventspilī. Naktī Kurzemē bija mīnusa grādu temperatūra, bet tad siltās gaisa masas, kas nāca no jūras pār pilsētu, nolija kā stiprs lietus. Jau pusseptiņos no rīta ledus kārta liedza jebkādu iespēju pārvietoties kā transporta līdzekļiem, tā kājāmgājējiem. Ventspils slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā līdz plkst 15.00 nogādāti 33 cietušie.

Kad Ventspils novada ļaudis pagājušo nakti gāja gulēt, termometra stabiņš rādīja -4 grādi aiz loga, bet pamodās kurzemnieki jau ar stipru lietu pusseptiņos no rīta. Lai arī nekavējoties tika uzsākti ielu kaisīšanas darbi ar smiltīm, Ventspils novada ceļi un pilsētas ielas bija pārvērtušies par slidotavu. 

Ventspils Komunālā pārvalde šodien izplatīja ziņu, ka stājies spēkā sarkanais brīdinājums. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem neiesaka iziet no mājām un nepārvietoties ar transporta līdzekļiem.

Valsts policija informē, ka šorīt stundas laikā notikušas vairākas autoavārijas, ko izraisījis apledojums. “Šodien stundas laikā – posmā no plkst. 07.11 līdz 7.58 – Ventspils pilsētā ir reģistrēti pieci ceļu satiksmes negadījumi, visi tie ir notikuši slideno ceļa apstākļu dēļ,” saka Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Lai arī šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji, uzņēmums “Ventspils Reiss” informē, ka neviens no plānotajiem piepilsētas un pilsētas reisiem nebija atcelts, lai arī sarežģītos atkalas apstākļos autobusi slīdējuši pa novada ceļiem. “Varētu teikt, ārkārtas situācija, bet jāatzīst: gods, kam gods reiss ir izpildīti. Visi šoferi ir tikuši galā. Bija īslaicīgas saslīdēšanas, noslīdēšanas. Pat ceļu kaisītājs noslīdēja,” saka PSIA “Ventspils reiss” valdes priekšsēdētājs Arturs Lieģis. 

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca informē, ka šodien līdz plkst. 15.00 saņemta informācija par 33 neatliekamajā palīdzībā reģistrētajiem gadījumiem, no tiem septiņi lūzumi. Šodien pēdpusdienā temperatūras stabiņš Ventspilī pakāpās līdz + 4 grādiem, ceļi joprojām ir ļoti slideni.


#SIF_NVZ2022