Pasažieriem autobusos pietrūkst vietas

Maršrutā Ķekava-Rīga mikroautobusi kursē ar 10 līdz 15 minūšu intervālu. Kopš pirmdienas, kad stājušies spēkā jaunie pandēmijas ierobežošanas noteikumi un autobusa piepildījums nedrīkst pārsniegt 50%, neviens vien ķekavnieks uztraucas par nokļūšanu galamērķī.

Kāda Ķekavas iedzīvotāja pauž, ka pasažieri braucot stipri mazāk. Viņa bilst, ka cilvēkiem ir bailes, piemēram, ja laidīs autobusā tikai deviņus, bet viņus nepaņems.

Vairāki autobusu pieturā uzrunātie stāsta, ka uz Rīgu bieži vien dodas ar privāto transportu – gaida paziņas, draugus. Jāpiebilst, daudzi uzņēmumi pēc saviem darbiniekiem atbrauc paši, tādējādi nevienam ar autobusu braukt gribētājam ārā nepaliekot.

Autobusa vadītājs stāsta, ka Baložos, kur līdztekus mikroautobusiem kursē arī lielās ietilpības autobusi, situācija neesot tik saspringta. Arī Olaines pusē uzrunātie bilst, ka pasažieru plūsma ir samazinājusies – cilvēku ir daudz mazāk. Tiek pausts, ka ir neziņa, vai tas saistīts ar Covid-19, vai ar to, ka cilvēkiem šobrīd nav darba.

Autotransporta direkcijas apkopotie dati decembra pirmās nedēļas darba dienās (salīdzinājumā ar septembra sākumu), pasažieru skaits sarucis par aptuveni 36 000 jeb 43 %. Ņemot vērā jaunos ierobežojumus, Jelgavas, Bauskas un Ķekavas maršrutos ir bijuši gadījumi, kad vietu autobusā pietrūkst.

Zane Plone, SIA ''ATD'' sabiedrisko attiecību vadītāja, stāsta par situāciju, kurā netika uzņemts pasažieris. Viņa bilst: “Mūsu rīcībā nav informācijas, ka braukt gribētāji būtu vēl vairāk, bet es noteikti aicinātu šos pasažierus vērsties pie mums, un tad mēs attiecīgi kopā ar pārvadātāju arī reaģētu.”

Autotransporta direkcija arī aicina pasažierus izvērtēt, vai braucienu nav iespējams veikt tukšajās stundās jeb dienas vidū.