Pēc notikumiem Ukrainā jaunieši kļūst patriotiskāki

Slēpošana, improvizēts mīnu lauks, tunelis un ūdens tilpe bija tikai daži no izaicinājumiem, kurus šodien Jelgavas novada Tīsos pieveica sacensību “Vīru spēles” dalībnieki. Sacensības patriotu nedēļā aizsākās pirms 15 gadiem, lai skolēni kaut mazliet varētu sajust karavīru ikdienu Latvijas Brīvības cīņās.

Kādreizējā Tīsu armijas bāze Jelgavas novadā šodien ir sacensību vieta “Vīru spēlēm”. Komandā ir trīs puiši un viena meitene, kuriem kopā jāpārvar 25 visdāžādākie šķēršļi. “Šo trasi viens pats nemaz nevar veikt, tikai tad, ja tev ir kas palīdz. Tātad tā ir sadarbošanās, tas ir komandas darbs. Otrs ir pārbaude uz dažādām fobijām. Kam ir bail no augstuma. Ir šķērslis, kur jāuzkāpj pietiekami augstu. Tas vēl sāk šūpoties. Tad ir fobijas no slēgtām telpām. Trasē ir ļoti daudz tuneļu, tātad iespēja pārliecināties,” saka Ēriks Grinevics, sacensību “Vīru spēles” organizators.

Apmēram pēc pusstundas komanda tuvojas finišam. Pēdējā posmā komandai jāpārvietojas nesot visai smagu kasti, kas nav viegli pat stiprākajiem puišiem. Tomēr, šķērsojot finiša līniju, nogurums mijas ar gandarījumu par paveikto.

Sacensības “Vīru spēles” patriotu nedēļā notiek jau piecpadsmit gadus. Ēriks Grinevics, kurš jau ne pirmo gadu desmitu darbojas ar bērniem, ReTV stāsta, ka ideja radusies, lai skolēni kaut nedaudz sajustu Latvijas brīvības cīnītāju ikdienu 1918. gadā. “Pēc notikumiem Ukrainā jauniešos ir vairojies patriotisms. Ja līdz tam brīdim bija tāds atslābums, visi bija pieraduši, ka viss ir labi un tā būs mūžīgi, tad iebrukums Ukrainā lika saprast, ka mēs dzīvojam laikmetā, kad drošs nevar būt nekad. Tas liek sapurināties, tas liek meklēt izaicinājumus, un mēs viņiem to arī piedāvājam.”

Sacensībās – atšķirībā no iepriekšējiem gadiem – šogad piedalījās tikai Elejas vidusskolas 3. līdz 12. klašu komandas. Kuras komandas savās vecuma grupās būs uzvarētājas, jaunieši uzzinās Latvijas dzimšanas dienai veltītajā pasākumā.


#SIF_NVZ2022