Pļaviņās iedzīvotājus satrauc krasta erozija

Jau ziņots, ka arī Daugavā pie Pļaviņām izveidojušies vižņu sablīvējumi radīja plūdu draudus. Oranžais brīdinājums aizvien ir spēkā, taču paredzams, ka jau pavisam drīz tas tiks atcelts. 

Šobrīd situācija Pļaviņās uzlabojas – gaisa temperatūra turas zem nulles, ūdens līmenis ir krities, līdz zaļajai jeb normas atzīmei atlikuši vien četri centimetri, skatoties jaunākos datus, šodien norādīja Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis. “Pļaviņu iedzīvotāji katru gadu vairāk vai mazāk sastopas ar plūdu draudiem. Tie, kuri dzīvo applūdes zonās, tam gatavojas. Bažas, ka lielais ūdens daudzums nāks no Jēkabpils lejā, cilvēkos rada satraukumu. Būtībā no ūdens nav jābaidās. Jābaidās no vižņiem, lai upes šaurākajā vietā nenodambējas.”

Kā ikkatru gadu, arī šogad pašvaldība visām iestādēm pieprasījusi iesniegt rīcības plānu plūdu gadījumā. Zināms, ka vairāki, tostarp mūzikas skola un pansionāts, jau pielāgojušies situācijai, visas mantas un dokumentus pārnesot uz ēkas otro stāvu.

Taču Daugava rada ne tikai plūdu draudus, bet arī pārveido krasta līniju, samazinot attālumu līdz ceļa pamatnei. “Jau vairākus gadus iedzīvotājus uztrauc arī situācija Krasta ielā, šeit steidzami būtu nepieciešama krasta stiprināšana. 2018. gadā tika uzrakstīts projekts, kas līdzekļu trūkuma dēļ no Ministru kabineta puses tika noraidīts. Pļaviņu iedzīvotāja Lauma uzskata, ka tas notiek tāpēc, ka šie lēmēji paši nedzīvo šajā pusē. “Bruks, bruks un visas Pļaviņas nobruks. Te bija tik daudz bērzu, varbūt kādi desmit, bet tagad viss jau iebrucis. Kad vectēvs te dzīvoja, tad viņš tālu esot gājis ganībās no ielas. Te bija gabals, ko iet, vēl grāvis bija.”

Ja tuvākajā laikā netiks apturēta krasta erozija, ielu var nākties slēgt satiksmei un riskam pakļautas aptuveni 20 privātmājas. Pārvaldes vadītājs stāsta, ka tuvākajā laikā pašvaldība sūtīs atkārotu vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, pieprasot izskatīt līdzekļu piešķiršanu krasta stiprināšanai.