Plūdi paralizē satiksmi Daugavpilī; Ogri pārņem peļķes

Nelieli plūdi, milzīgas peļķes, krusa un vietām paralizēta satiksme - tā ir šīsdienas un arī turpmāko dienu situācija, ar ko būs jārēķinās visiem visā valstī.

ReTV kolēģi Latgalē šodien fiksēja kadrus, kā stiprās lietusgāzes paralizēja pilsētas ikdienu Daugavpilī. Ogres pusē šodien dienas vidū bija vērojamas stipras lietus gāzes un veidojās lielas peļķes. Kā norāda sinoptiķi, arī turpmākās dienas Latvijā būs gana lietainas. Līdz ar to iedzīvotājiem jāģērbjas atbilstoši laika apstākļiem, gumijas zābaki noteikti noderēs.

“Ļoti spēcīgs bija lietus, tagad pārstāja. Tieši braucām, gājām ar kājām, liels lietus bija,” saka Irita.

 “Katastrofāli nekas nebija. Es tā uzskatu. Tas bija divas trīs nedēļas atpakaļ, kad viss pludoja, tas bija traki,” pauž Aiva.

“Ar riteni braukājos. Dažreiz ir tā, ka apšļakstīts esmu,” atzīst Valentīns.

“Nokrišņi ir gaidāmi visā Latvijā. Šonakt Latvijai pāri ies spēcīgi nokrišņi, kas pat Ziemeļvidzemē pārsniegs 30 mm, tāpat kā iepriekšējā diennaktī bija virs 20 mm vietām Latvijā. Turpmākās dienas būs lietainas, tuvākajās dienās vairāk lietus skars Latvijas rietumu daļu, Kurzemi, centrālos rajonus. Salīdzinoši mazāk Vidzemes austrumos, Latgali. Bet izskatās, ka no nokrišņiem nebūs pasargāts neviens reģions,” skaidro Andris Vīksna, LVĢMC Prognožu daļas vadītājs.

Tas nozīmē, ka daudziem visā valstī jārēķinās - būs peļķes, būs iespējami pat plūdi; būs vēss un rudenīgi laika apstākļi. Lietus mitēsies vien nākamās nedēļas sākumā.

Turklāt prognozes rāda - īpaši karstas vasaras dienas šogad vairs nebūs. Šobrīd - līdz pat augusta beigām, septembra sākumam - īpašu karstumu pašlaik neprognozē. Varbūt nākamās nedēļas otrajā pusē vēl siltāka gaisa masa, bet tas karstums ar 25 grādiem šobrīd neizskatās. Pakāpeniski jau notiks tā virzīšanās uz rudens pusi, bet pagaidām izskatās tāds diezgan mēreni silts,” saka Andris Vīksna.

“Es saprotu, ka tas ir vajadzīgs - peļķītes un mitrumiņš dārziem visiem. Bet arī siltumiņu gribas,” atzīst Aiva.