ReTV atgriežas projekts “Tava klase”

ReTV kanālā no rītdienas ar jaunu sezonu atgriežas attālināto mācību projekts “Tava klase”, palīdzot skolēniem, skolotājiem un vecākiem kopīgi izprast dažādas mācību tēmas caur video mācību stundām.

“Tava klase” projekta vadītājs Rinalds Rudzītis pauž, ka video ir veidoti kā atbalsta rīks skolotājiem attālinātajā laikā. “Viņš, ieraugot, ka matemātikā tiek, piemēram, runāts par vienu vai otru tēmu, tad viņam pašam nav jāvada šī Zoom stunda, viņš var iedot skolēniem noskatīties.”

Pamatpriekšmetos un interešu izglītībā projekts piedāvā divdesmit minūšu garas video mācību stundas. Tās var ērti integrēt attālināto mācību procesā. Šoreiz lielāka uzmanība tiks pievērsta tām klašu grupām, kurās tiek ieviests jaunais mācību saturs; jaunajā sezonā gaidāmi arī papildinājumi priekšmetu jomās.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska saka: “Šobrīd mēs esam auguši, mums ir vairojusies pieredze, ir paplašinājies arī sadarbības partneru loks. "Tava klase" orientējas uz pirmo, ceturto, septīto un desmito klasi. Galvenokārt tāpēc, ka šajās klasēs startē kompetenču pieeja.”

Otrās sezonas “Tava klase” filmēšanā piedalās aptuveni 50 skolotāji no visas Latvijas. Viens no viņiem ir arī fizikas skolotājs Valdis Silovs, kurš atklāj - viņam viens no šī brīža izaicinājumiem projektā ir tieši komunikācija.

“Lielākie izaicinājumi ir, ka mums ir ļoti attālināti jāsastrādājas komandā ar tiem, kas mēs esam mūsu sfērā. Man ir ļoti jāsastrādājas ar video projekta pasūtītāju, un tad šeit, attālinātajā procesā, arī tas nav viegli - viss ir caur e-pastiem, viss ir caur Zoom, viss ir sazvanoties,” Valdis Silovs atzīst.

Kopumā līdz 2022.gada augustam plānots radīt mācību video septiņās mācību jomās vairāk nekā 1000 tematos. Fizikas skolotājs uzsver - šobrīd galvenais ir nepadoties un atbalstīt vienam otru. “Tā kā mums “Tava klase” ir jau otro gadu, es uzskatu, ka tā kvalitāte celsies, un tā jau ir augstāka, tā kā mēs sevi pilnveidojam,” viņš pauž.

Arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš norāda - mūsdienu pasaule pieprasa citu dzīves ritmu, kuram nepieciešams pielāgoties, un projekts “Tava klase” tam ir veiksmīgs piemērs.

“Kad pavasarī mēs iesākām “Tava klase” projektu, un vēlāk šis projekts tika atzīts par vienu no labākajiem pasaules krīzes risinājumiem izglītībā, mēs nezinājām vai nebijām pārliecināti, ka atkal nonāksim šajā situācijā,” pauž Reinis Znotiņš.

"Tava klase" jaunā sezona būs skatāma pirmdienās kanālā RīgaTV24 un piektdienās kanālā ReTV (no pulksten 8:30 līdz 15:00), kā arī abu sezonu video ir atrodami interneta vietnē www.tavaklase.lv.


Foto:Pexels.com