Rēzeknē novērtē videi draudzīgu pārvietošanos pilsētā

Satiksmes ministrija sadarbībā ar pašvaldībām, tostarp ar Rēzeknes pilsētu, turpina īstenot zaļo satiksmes reformu, kuras mērķis ir izveidot ilgtspējīgu – uz iedzīvotāju vajadzībām balstītu sabiedrisko transportu. Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums tiek izlietots multimodāla sabiedriskā transporta tīkla, videi draudzīga sabiedriskā transporta un velo infrastruktūras attīstībai. Lai šo projektu īstenošanas rezultātā izveidotā infrastruktūra sniegtu maksimālu efektu, nepieciešama iedzīvotāju pārvietošanās paradumu maiņa, kas veicinātu sabiedriskā transporta izmantošanu.

Rēzeknes pilsēta sadarbībā ar SIA “Rēzeknes satiksme” no 2018. gada nodrošina iedzīvotājiem videi draudzīgas pārvietošanās iespēju ar četriem elektroautobusiem.

SIA “Rēzeknes satiksme” valdes loceklis Viktors Borcovs norādīja, ka papildu tādiem ieguvumiem kā Rēzeknes iedzīvotāju pozitīvās atsauksmes par četru elektroautobusu iegādi, divos ar pusi gados ir pierādījies, ka videi draudzīgu autobusu izmantošana ir ekonomiski izdevīgāka, kā arī par 15% samazinājies izmešu līmenis autoparkam kopumā. Ekoloģiskais ieguvums pilsētai ir liels, jo šie autobusi ir klusi un nerada kaitīgās emisijas (siltumnīcu efektu izraisošās gāzes, smacējošās gāzes un putekļus).