Rinkēvičs: Krievija mēģinās šķelt sabiedrību un uzticību valstij

Šī brīža apstākļos Latvijai nāksies saskarties arī ar informatīvo karu, kura ietvaros būs mēģinājumi šķelt sabiedrību un uzticību mūsu valsts sabiedrotajiem, tai skaitā NATO un Eiropas Savienībai, - tā šodien uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš arī piebilst, ka - lai gan tagad varam justies drošībā, valstij tomēr vēl ir daudz darāmā.

Tuvākajos gados Latvijai daudz nopietnāk jāattīsta Austrumu robežas infrastruktūra. Ne tikai būvējot žogu, bet arī uzstādot videonovērošanas sistēmas un attīstot robežsardzi. Tāpat Latvijā jāpanāk 2.5% finansējums aizsardzībai ik gadu un jāstiprina enerģētiskā neatkarība no austrumu kaimiņiem. “Es ļoti gribētu cerēt, ka līdz 2025. gadam mēs atvienosimies no Baltkrievijas, Krievijas energotīkla un spēsim pievienoties Eiropas energotīkliem. Šie ir darbi, kas ir darāmi,” saka Edgars Rinkevičs, ārlietu ministrs (JV).

Briselē Eiropas Savienības Ārlietu padomē šodien plānots apstiprināt sankciju otro paketi pret Krieviju. Kā uzsver Rinkēvičs, sankcijas pret agresoru ir jāturpina stiprināt un paplašināt, liedzot Krievijai arī pieeju SWIFT naudas pārskaitījumu sistēmai. Tiesa, Eiropas valstis šajā jautājumā nebūt nav vienotas. 


Foto: Freepik