Sašūpo Jelgavas novada priekšsēdētāja krēslu

Pusotra gada laikā kopš pašvaldības vēlēšanām Jelgavas novada opozīcijas deputāti jau otro reizi izsaka neapmierinātību par domes priekšsēdētāja darbu. Šoreiz priekšsēdētājam tiek pārmesta vēlme panākt mierizlīgumu tiesvedībā par Ozolnieku ledushalles un sporta skolas nošķiršanu, kā arī lēmumu pieņemšanu komitejās nevis domes sēdē. Atšķirībā no pagājušā gada, kad toreizējo domes priekšsēdētāju no amata gāza, šoreiz, 11 deputātiem balsojot “pret”, tikai septiņiem “par”, Madaris Lasmanis darbu turpinās.

Politiskā krīze Jelgavas novada domē sākās jau pusgadu pēc vēlēšanām. Pagājušajā gadā no amata tika gāzts ilggadējais – nu jau mūžībā aizgājušais – domes priekšsēdētājs no Latvijas Zemnieku savienības. Priekšsēdētāja vietu ieņēma bijušais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas padomnieks no partijas “Latvijas attīstībai”. Tomēr politiskie kašķi joprojām nav rimušies. Pašreizējās opozīcijas deputāti, no kuriem daži pat pirms gada atbalstīja viņa ievēlēšanu šajā amatā, šodien uzskata, ka restarts neesot izdevies. “Domes priekšsēdētāja nevēlēšanās aizstāvēt pašvaldības intereses progresē soli pa solim. Mēs šobrīd pieņēmām lēmumu, ka nedrīkstam klusēt. Mums ir jāsniedz informācija pārējiem deputātiem, kas ir mūsu rīcībā. Pārējie deputāti pieņems savus lēmumus,” saka Andris Ozoliņš, Jelgavas novada domes opozīcijas deputāts.

Šodien domes sēdē, kur kā pirmais tika izskatīts jautājums par Madara Lasmaņa atbrīvošanu no priekšsēdētāja amata, pārmetumi galvenokārt izskanēja par Zemgales veselības centra koncesijas līguma pagarināšanu un par vēlmi noslēgt izlīgumu tiesvedībā par “Ozo” ledushalles nodalīšanu no Ozolnieku sporta skolas. Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis: “Šobrīd lēmums nav pieņemts. Domes sēde par šo jautājumu ir priekšā. Es uzskatu, ka sabiedrības un pašvaldības interesēs ir izlīgt, jo ne mums ir vajadzība nest zaudējumus, zaudējot šai tiesā, kas ir vairāki desmiti tūkstoši eiro, ne arī vinnējot tiesā, iegādāties šo ledushalli, jo – kam gan mums tik dārgu objektu vajag.”

Jāpiebilst, ka strīdi par ledushalles atdalīšanu no Ozolnieku sporta skolas, aizsākās vēl pirms teritoriālās reformas, kad par šo jautājumu karsti strīdi notika starp Ozolnieku novada deputātiem. Tagad tie pārnesti uz Jelgavas novadu, kur kādreizējie Ozolnieku novada pozīcijas un opozīcijas deputāti nu atrodas vienās pozīcijās, izņemot ar ledusshalli cieši saistīto Daini Liepiņu, kurš tagad nostājies pozīcijas pusē. “Bužeta laiks ir gan valsts, gan pašvaldības šūpošanas laiks. Ja ir tāda viedokļu dažādība kuras, cilvēki nespēj sarunāties par izskatāmo jautājumu, bet vairāk ir emocijas, tad bieži vien tas budžeta laiks ir, kad notiek tā šūpošana,” saka Dainis Liepiņš, Jelgavas novada domes deputāts.

Domes sēdes laikā emocijas no skatītāju krēsliem uzvirmoja tik karsti, ka talkā bija jāsauc arī policija, tomēr opozīcijai balsu nepietika, lai Madari Lasmani atceltu no priekšsēdētāja amata.