Senioru vakcinācijas stunda - izaicinājums vakcinētājiem

Valmieras kultūras centrā izveidotais vakcinācijas centrs šodien pirmo reizi izmēģināja “senioru stundu”. Tā ir iespēja šīs grupas pārstāvjiem vakcīnu saņemt bez iepriekšēja pieraksta. Īsi pirms pulksten 9.00 pie ārdurvīm bija sanākuši gan iepriekš vakcinācijai reģistrētie ļaudis, gan arī vairāki seniori.

Pirmo reizi atverot “senioru stundu” Valmierā, potēšanas process notika diezgan raiti, vakcinācijas centra darbinieki kopā ar zemessargiem sekmīgi koordinēja cilvēku plūsmu - drūzmēšanās, kā arī rinda neveidojās.

SIA “Vidzemes slimnīca” ambulatorās daļas virsmāsa Sanita Tarakanova saka: “Pirmajās 15 minūtēs jau 12 pensionārus savakcinējuši, diemžēl devu trūkuma dēļ vairāk nevaram, uz priekšu domāsim varbūt no astoņiem līdz deviņiem ņemt.”

“Plānojot darbu, kad viss ir pēc saraksta un tagad brīvā stunda ir ļoti grūti, it sevišķi ar Pfizer vakcīnām. Bet, ja atnāks pensionāri, tad radīsim iespēju vakcinēt, galvenais, lai ir līdzi visi dokumenti,” saka SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Šonedēļ Ogres sporta centrā atvērtajā vakcinācijas centrā pirmā rīta stunda atvēlēta tikai senioru vakcinācijai, potēšana pēc pieraksta šeit sākās vien pēc pulksten 10.00. Plānots, ka senioru stundā poti var saņemt 24 pensionāri, šodien tieši tik arī ieradās.

Šajās dienās visvairāk senioru viņiem sniegto priekšrocību vēlējušies izmantot Centrāltirgus paviljonā iekārtotajā vakcinācijas centrā Rīgā. Šeit vakcinācijas pirmajā stundā veidojusies rinda, tajā nācies gaidīt gan jau iepriekš reģistrētajiem cilvēkiem, gan arī senioriem.

SIA “Veselības centra 4” pārstāve Katrīna Priede saka: “Uz priekšdienām esam izdarījuši secinājumus. Diemžēl šo situāciju ar pierakstu nevar risināt uz šo ceturtdienu un šo sestdienu, kad mēs strādāsim, bet šajās dienās, kas ir šo ceturtdien un šo sestdien, mēs senioru rindu sāksim apkalpot jau no pulksten 8.00, lai cilvēkiem, kuriem no 9.00 ir pieraksts, nav jāgaida uz šo senioru rindu.”

Vakcinācijas projekta pārstāve Ieva Stūre ReTV Ziņām skaidro - pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs pieņemt lēmumu, kā katrā vakcinācijas centrā organizēt darbu senioru stundā. Tomēr lielākoties, lai personāls nebūtu dīkstāvē, šī viena stunda paralēli tiek plānota ar daļējiem pierakstiem un senioru vakcināciju.

Ieva Stūre skaidro - vakcinācijas centros saņemt poti neierodas aptuveni 5-10% iepriekš reģistrētu personu. Šiem cilvēkiem paredzētās devas plānots izmantot senioru stundā atnākušajiem. 


Foto: unsplash.com