Skolēni brīvlaikā apmeklē dažādas nodarbības

Ko skolēniem darīt brīvlaikā – šāds jautājums nodarbina ne viena vien vecāka prātu. Aplūkojot dažādu pašvaldību mājaslapas, redzams, ka piedāvājumi ir dažādi – gan radošas, gan sportiskas, gan izzinošas aktivitātes. “Nodarbes brīvlaikos ir ļoti pieprasītas, ātri vien visas vietas aizpildās,” saka Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrā. Arī brīvlaikā te ir aktīva rosība. 

Priecīgs, bēdīgs, dusmīgs vai jautrs – šādas emociju krūzītes bērni veido vienā no radošajām darbnīcām. Kad tas padarīts, var doties uz nākamo. Tā kā tuvojas Lieldienas, tad te jau var izgatavot apsveikumu kartītes, arī Lieldienu dekorus, izkustēties vai, ievērojot receptē rakstīto, pagatavot ko garšīgu. Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra direktores vietniece Inta Brasle stāsta: “Jauniešu centrā šīs brīvlaika radošās darbnīcas ir ļoti tradicionālas, katru brīvlaiku to darām. Tās ir ļoti pieprasītas. Gadu gados jau zinām, kas bērniem interesē un ar ko vislabāk nodarbināt. Ēst gatavošana vienmēr ir ļoti, ļoti pieprasīta joma.”

Kuldīgas Jauniešu mājā atzīst, ka piedāvāto aktivitāšu skaits ir atkarīgs no tā, kuri skolotāji var vadīt nodarbības, jo viņiem skolēnu brīvdienas ir semināru un sapulču laiks. Mūziķe Rūta Ķergalve ikdienā ģitārspēli māca piecos pulciņos dažādās vietās, bet te ne viens vien no dalībniekiem ģitāru rokās ņēma pirmo reizi. “Galvenais ir tas, ka mēs vienkārši paņemam to instrumentu rokās un saprotam, kā skan. Galvenais ir mēģināt. Tas, ko es gribu viņiem iedot, dabūt pirmo foršo skaņu, ka viņiem sanāk, tad jau tā interese pēc tam rodas. Ir forši, viņi atnāk spēlēt. Ar tādiem maziem īsti ikdienā nesanāk šobrīd sadarboties, bet, kas zina, varbūt kāds no viņiem būs nākamais mans audzēknis,” saka mūziķe, ģitārspēles nodarbību vadītāja Rūta Ķergalve.

Vecāki un vecvecāki atzīst, ka bērniem svarīgi arī brīvlaikā lietderīgi pavadīt laiku. 

Informāciju par iespējām skolēniem pavasara brīvlaikā apmeklēt dažādas nodarbības lielākoties apkopo katra pašvaldība atsevišķi. Tā Kuldīgas novadā par to parūpējušies ne tikai bērnu un jauniešu centri, bet arī vairākas pagastu bibliotēkas, tiek rīkotas arī pavasara nometnes. Galvenokārt gan mērķauditorija ir skolēni vecumā no 7 līdz 12 gadiem.